KPP Ostrów Wlkp

Ważne informacje - 5 artykułów

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Głuchoniemi
Przemoc w rodzinie - gdzie szukać pomocy
CHILD ALERT System Alarmowy w przypadku zaginięcia dziecka
Zostań jednym z nas
Ochrona prawna policjanta
Szkoda Ciebie na takie patoklimaty
Policja e-usługi
ZIELONA STREFA - OCHRONA ZWIERZĄT I ŚRODOWISKA

Najczęściej czytane

 1. Święto Policji

  Wczoraj, 20 lipca policjanci Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim uroczyście obchodzili 103 rocznicę powstania Policji Państwowej. W podniosłej uroczystości udział wzięli starosta ostrowski, przedstawiciele lokalnych władz, związków zawodowych a także służb i instytucji na co dzień współpracujących z ostrowską jednostką. Akademii przewodniczył I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Sławomir Piekut.

 2. Miał ponad 3 promila alkoholu w organizmie.

  Policjanci ostrowskiej komendy zatrzymali 48-latka, który wjechał swoim samochodem w płot. Okazało się, że mężczyzna był nietrzeźwy. W chwili zatrzymania miał ponad 3 promila alkoholu w organizmie. Kierujący stracił już prawo jazdy.

 3. Zatrzymano 3 osoby, w tym 2 nieletnich

  Policjanci zatrzymali 20-latka, który posiadał przy sobie 12 woreczków foliowych z narkotykami. Razem z nim były dwie osoby nieletnie, które nie powróciły do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego. Dodatkowo przy jednym z nieletnich znaleziono środki odurzające.

 4. Ostrowscy policjanci na IV Rajdzie Rowerowym Sołectwa Przygodzice

  W minioną sobotę, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego uczestniczyli w IV Rajdzie Rowerowym organizowanym przez Sołectwo Przygodzice. Funkcjonariusze opowiedzieli o zasadach bezpieczeństwa oraz przepisach jakie muszą przestrzegać rowerzyści.

 5. „Viberoo” - POWIAT OSTROWSKI ZNAKUJE ROWERY”

  Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim zaprasza wszystkich właścicieli rowerów do wzięcia udziału w akcji prewencyjnej „Viberoo” - POWIAT OSTROWSKI ZNAKUJE ROWERY”. Warto pamiętać, że rower oznakowany jest mniej atrakcyjny dla złodziei, a dzięki temu mniej narażony na kradzieże.

 6. Stracili swoje oszczędności

  Tylko wczoraj, 3 osoby z powiatu ostrowskiego straciły blisko 12 000 zł. Dodatkowo, na naszym terenie, były również próby oszustw na pracownika banku. 55-latka, która otrzymała telefon z informacją, że ktoś z jej konta złożył wniosek o kredyt na kwotę blisko 30 000 zł, zachowała spokój i nie dała się oszukać.

 7. Złożył ślubowanie i wstąpił w policyjne szeregi

  Szeregi wielkopolskiej Policji zasiliło 15 osób. Wśród nich jest również policjant z ostrowskiej komendy. Dzisiaj tj. 06.07.2022r., na terenie Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu odbyło się uroczyste ślubowanie nowo przyjętych policjantek i policjantów.

 8. UWAGA! Oszuści wciąż działają!

  Oszuści nie ustają w poszukiwaniu swoich ofiar. Pamiętajmy, że sprawcy wymyślają coraz to nowsze metody działania, chcąc wyłudzić od nas pieniądze. Dlatego apelujemy! Każdy kto dzwoni i prosi o pieniądze lub dostęp do naszego konta bankowego to oszust! Bądźmy rozważni i ostrożni wpuszczając nieznajomych do swojego domu. Wystarczy, że każdy z nas zadzwoni do osoby starszej, członka swojej rodziny i ostrzeże ją przed sposobem działania oszustów. Niech każdy senior powie o tym swojej sąsiadce lub sąsiadowi. W ten sposób błyskawicznie możemy przyczynić się do zwiększenia świadomości osób starszych o istniejącym zagrożeniu. Wiedząc jak działają przestępcy seniorzy nie dadzą się oszukać!

 9. Narada roczna ostrowskich policjantów

  Dzisiaj, 16 stycznia w Komendzie Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim odbyła się narada roczna z udziałem Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Konrada Chmielewskiego. Była ona podsumowaniem pracy ostrowskich policjantów w 2019 roku. Wśród zaproszonych gości obecni byli przedstawiciele władz samorządowych, a także Prokuratury.

 10. Uwaga! Zakaz kąpieli na Piaskach Szczygliczce

Powrót na górę strony