Nie zatrzymał się do kontroli drogowej - stracił prawo jazdy - Wydarzenia - KPP Ostrów Wlkp

Wydarzenia

Nie zatrzymał się do kontroli drogowej - stracił prawo jazdy

Data publikacji 03.11.2016

auto_rd_sygnal_600x600Policjanci ostrowskiej drogówki, podczas pełnienia służby na drogach powiatu ostrowskiego zauważyli samochód marki Audi, którego kierowca jechał z nadmierną prędkością. Pomimo sygnałów do zatrzymania pojazdu, dawanych przez policjantów, kierujący mężczyzna nie zatrzymał się, powodując tym samym zagrożenie w ruchu drogowym. Za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym oraz popełnienie wykroczeń policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.

Funkcjonariusze drogówki zauważyli na jednej z ulic pojazd marki Audi, którego kierujący w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 75 km/h. Policjanci postanowili zatrzymać kierującego, jednak mimo licznych sygnałów do zatrzymania pojazdu, mężczyzna nie zatrzymał się.

Policjanci w wyniku dalszych podjętych czynności ustalili kierującego, którym okazał się 30-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego. Mężczyzna tłumaczył funkcjonariuszom, że nie zatrzymał się do kontroli, ponieważ nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierujący był trzeźwy.

Za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym oraz popełnienie wykroczeń policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. 30-latek odpowie przed sądem.