KPP Ostrów Wlkp

Ważne informacje - 5 artykułów

Najczęściej czytane

 1. Powiat ostrowski w żółtej strefie – apelujemy o rozwagę i przypominamy o obowiązku przestrzegania obostrzeń

  W związku z informacją Ministra Zdrowia o objęciu powiatu ostrowskiego żółtą strefą policjanci apelują o rozwagę w kontaktach z innymi osobami i przypominają o obowiązku przestrzegania dotychczasowych i dodatkowych obostrzeń.

 2. Kierowca pod działaniem alkoholu i narkotyków. Jechał w terenie zabudowanym ponad 100km/h.

  Ponad pół promila alkoholu w organizmie miał kierowca BMW zatrzymany przez ostrowską drogówkę. Powodem zatrzymania było przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym. W trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna posiadał przy sobie kilka gramów amfetaminy. Dodatkowo był pod jej działaniem. Za popełnione przestępstwa 27-latek odpowie przed sądem.

 3. Komunikat dotyczący kradzieży pojazdu marki Fiat 125P

  Kilka dni temu policjanci ostrowskiej komendy otrzymali zgłoszenie dotyczące kradzieży samochodu osobowego. Na terenie gminy Ostrów Wielkopolski skradziony został samochód marki Fiat 125P w kolorze kości słoniowej. Do kradzieży doszło między 14 a 23 września br. Samochód do tej pory nie został odzyskany. Policjanci proszą osoby będące w posiadaniu informacji na temat tego zdarzenia o kontakt z Wydziałem Kryminalnym Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim przy ul. Odolanowskiej 19, tel 47 77 54 270 lub 47 77 54 211.

 4. Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierującego

  46-letni mieszkaniec gminy Odolanów odpowie przed sądem za kierowanie samochodem osobowym w stanie nietrzeźwości. Do jego zatrzymania przyczyniła się wzorowa postawa 18-letniego mieszkańca powiatu krotoszyńskiego, który jadąc swoim autem zwrócił uwagę na kierującego, który miał poważne problemy z jazdą. Badanie wykazało u mężczyzny ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

 5. Policjanci ustalili mężczyznę, który jeździł po plaży motocrossem

  Policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego ustalili mężczyznę, który w niedzielę, 6 września na terenie ośrodka wypoczynkowego Piaski - Szczygliczka jeździł motocrossem po plaży i ścieżkach rowerowych. Mężczyzna popełnił szereg wykroczeń drogowych. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

 6. Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

  Jeśli chcesz w życiu robić coś pożytecznego, czuć wyjątkowość swojej profesji i mieć stabilną pracę to znaczy, że i Ty możesz zostać Policjantem. Ciekawa praca czeka na Ciebie.

 7. Komunikat-poszukiwany właściciel roweru

  9 lutego br. ostrowscy policjanci zabezpieczyli rower, który jak ustalili pochodzi z kradzieży. Rower został skradziony 9 lutego br. z ul. M Konopnickiej. W związku z tym Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim poszukuje właściciela roweru. Czynności w tej sprawie prowadzi st. post. Małgorzata Kubala-Płaczek tel. 62 737 72 58

 8. Nietrzeźwi kierowcy zatrzymani

  Kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu to brak odpowiedzialności i wyobraźni. Taki kierowca łamie prawo drogowe, a także naraża na utratę zdrowia i życia siebie, swoich pasażerów i innych. Policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego zatrzymali minionej nocy, 2 nietrzeźwych kierujących. Pierwszy z nich to 53-latek, który w organizmie miał ponad 1,5 promila alkoholu. Z kolei drugi wsiadł za kierownicę osobowego seata, mając blisko 2 promile alkoholu.

 9. Policjanci zabezpieczyli narkotyki i zatrzymali 29-latka

  Ostrowscy policjanci zatrzymali 29-latka, przy którym znaleźli narkotyki. Funkcjonariusze zabezpieczyli substancje, które policyjny tester zidentyfikował jako marihuanę, amfetaminę i tabletki ekstazy. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków.

 10. Nieuczciwy pracownik