KPP Ostrów Wlkp

Ważne informacje - 5 artykułów

Najczęściej czytane

 1. KONKURS „ W Pyrkowej krainie – Bezpiecznie z Sierżantem Pyrkiem”

  W związku z nowo powstałą platformą Sierżanta Pyrka dedykowaną m.in. dla uczniów w wieku od 5 do 10 lat Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim ogłasza konkurs plastyczny „W Pyrkowej krainie – Bezpiecznie z Sierżantem Pyrkiem”, którego tematem jest bezpieczeństwo w miejscu zamieszania oraz w miejscu publicznym pod okiem sierżanta Pyrka.

 2. Funkcjonariuszka Muszla wywąchała narkotyki. Policjanci zabezpieczyli MDMA i marihuanę

  Policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego zatrzymali 25-latka, u którego zabezpieczyli ponad 230 gramów MDMA i ponad 80 gramów marihuany. Miejsce ukrycia narkotyków wskazał pies służbowy „Muszla”. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości substancji psychotropowych. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 3. Unikała więzienia- zatrzymał ją policjant po służbie

  Dzielnicowy z Posterunku Policji w Ostrowie Wielkopolskim st. sierż. Szymon Szczepaniak, będąc poza służbą zatrzymał kobietę, która ukrywała się przed wymiarem sprawiedliwości. 29- latka poszukiwana była do odbycia kary pozbawienia wolności na podstawie nakazu wydanego przez Sąd Rejonowy w Ostrowie Wielkopolskim i Sąd Rejonowy w Lublinie. Kobieta już trafiła za więzienne kraty.

 4. Pędziła w terenie zabudowanym 157 km/h. Wpadła w oko kamery Speedu

  Policjanci z ostrowskiej grupy Speed zatrzymali do kontroli drogowej peugeota, którego kierująca w terenie zabudowanym jechała 157 km/h. Za kierownicą siedziała 21-latka. Kierująca straciła prawo jazdy, a na jej konto trafiło 10 punktów karnych. Została też ukarana 500 złotowym mandatem.

 5. Zdecydowanie za szybko

  W ciągu ostatnich dni na terenie miasta i powiatu ostrowskiego policjanci zatrzymali prawo jazdy czterem nieodpowiedzialnym kierowcom, za jazdę z nadmierną prędkością w terenie zabudowanym. Wszyscy, nie zważając na bezpieczeństwo innych uczestników jechali z prędkością ponad 100 km/h.

 6. Grupy Speed w akcji

  Policjanci z ostrowskiej drogówki wraz z funkcjonariuszami z Kalisza, Jarocina, Pleszewa, Ostrzeszowa, Kępna i Krotoszyna przeprowadzili wzmożone działania kontrolno-prewencyjne. W działaniach zaangażowane był patrole wchodzące w skład grupy ,,SPEED’’. Policjanci w nieoznakowanych radiowozach wyposażonych w wideorejestratory reagowali na wykroczenia i przestępstwa drogowe.

 7. Kryształowe Gwiazdy

  W Komendzie Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim odbyła się dzisiaj uroczystość wręczenia Kryształowych Gwiazd policjantom, którzy w minionym roku z narażeniem własnego życia, w służbie lub poza nią ratowali życie innych.

 8. Oszustwo na funkcjonariusza CBŚ

  Niestety w ostatnim czasie doszło do kolejnego oszustwa seniora. Tym razem metodą na policjanta Centralnego Biura Śledczego. 82-letnia ostrowianka straciła blisko 10 tysięcy złotych.

 9. Policjanci odzyskali pieniądze oszukanej seniorki

  Skuteczne działanie policjantów z Ostrowa Wielkopolskiego i policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu doprowadziło do zatrzymania 21-latka, który odebrał pieniądze od seniorki oszukanej metodą "na wypadek". Mężczyzna działał jako kurier. W jego aucie policjanci znaleźli 32 tysiące złotych, które należały do oszukanej kilka godzin wcześniej mieszkanki powiatu ostrowskiego.

 10. Wysoki mandat, 10 pkt karnych i zatrzymane prawo jazdy

  Zatrzymaniem prawa jazdy zakończyła się brawurowa jazda kierujących, którzy w obszarze zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość. 45- latek i 41-letnia kobieta zostali zatrzymani do kontroli przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego ostrowskiej komendy, w ramach działań grupy „SPEED”.