Policyjna akcja Truck-Bus - Wydarzenia - KPP Ostrów Wlkp

Wydarzenia

Policyjna akcja Truck-Bus

Data publikacji 13.10.2016

dzialania_bus_truck_pazdziernikPolicjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim na terenie powiatu ostrowskiego przeprowadzili działania w ramach ogólnopolskiej akcji "Truck-Bus". Celem akcji była m.in. kontrola samochodów ciężarowych oraz autobusów pod kątem sprawdzania stanu technicznego pojazdów oraz eliminowania nieprawidłowości w przewozie osób i towarów.

Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim akcje prewencyjne, których celem jest zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie powiatu organizuje cyklicznie. Wczoraj przeprowadzone zostały działania „Truck-Bus". Podstawowym zadaniem policjantów była kontrola samochodów ciężarowych oraz autobusów pod kątem sprawdzania stanu technicznego pojazdów oraz stanu trzeźwości kierowców.

W trakcie trwania akcji, funkcjonariusze biorący udział w działaniach skontrolowali łącznie 159 pojazdów, w tym pojazdy ciężarowe oraz autobusy. Funkcjonariusze ujawnili 76 wykroczeń, w tym policjanci nie dopuścili do dalszej jazdy 23 pojazdy. Ponadto policjanci z ostrowskiej drogówki w trakcie prowadzonych działań zatrzymali 24 dowody rejestracyjne.

Policja mając na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym przeprowadza regularne działania ukierunkowane na eliminowanie zagrożeń występujących w tym obszarze. Dlatego akcja "Truck - Bus" będzie cyklicznie przeprowadzana na drogach miasta i powiatu ostrowskiego.