Nietrzeźwi na drogach - Wydarzenia - KPP Ostrów Wlkp

Wydarzenia

Nietrzeźwi na drogach

Data publikacji 08.07.2016

pol116W związku z licznymi, powtarzającymi się w ostatnim czasie przypadkami kierowania pojazdami pod wpływem alkoholu i ich konsekwencjami, apelujemy o zachowanie zdrowego rozsądku i szczególnej ostrożności na drodze.

Wczoraj, 7 lipca, na terenie działania Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim doszło do dwóch zdarzeń drogowych, których kierujący byli nietrzeźwi.

Na ulicy Orzechowej w Ostrowie Wielkopolskim kierująca fiatem punto uderzyła w zaparkowany samochód marki Volvo. Kierująca nie zatrzymała się i odjechała z miejsca zdarzenia. Na miejsce kolizji pojechali policjanci ostrowskiej drogówki. Mundurowi na podstawie informacji od świadków zdarzenia ustalili nr rejestracyjny samochodu sprawczyni. Kiedy pojechali do jej miejsca zamieszkania, kobieta tłumaczyła policjantom, że cofając uderzyła w zaparkowany samochód - stwierdzając, że nic się nie stało, odjechała z miejsca zdarzenia.

Policjanci przeprowadzili badanie trzeźwości, które wykazało, u 49-letniej kobiety ponad promil alkoholu.

Kilka minut później na ulicy Krotoszyńskiej, doszło do zdarzenia drogowego z udziałem trzech pojazdów. 36-letni kierowca, nie zachował ostrożności i najechał na tył poprzedzającego pojazdu marki VW Golf, który wcześniej się zatrzymał, a następnie w wyniku uderzenia pojazd marki VW Golf przemieścił się i najechał na tył poprzedzającego pojazdu marki Toyota Corolla, który również wcześniej się zatrzymał. Policjanci, którzy zjawili się na miejscu wyczuli od sprawcy kolizji woń alkoholu z ust. Po przeprowadzeniu badania, urządzenie wykazało u mężczyzny ponad pół promila alkoholu.

Nietrzeźwi użytkownicy dróg, zarówno kierujący pojazdami, jak również piesi i rowerzyści, stwarzają realne zagrożenie dla siebie oraz innych użytkowników dróg. Policjanci prowadzą wiele działań, które mają na celu ujawnianie i eliminowanie z ruchu kierujących pod wpływem alkoholu. Niestety problem kierujących po alkoholu na naszych drogach wciąż istnieje.

Apelujemy do kierujących pojazdami, aby wybierając się w podróż zawsze byli wypoczęci i trzeźwi. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości co do stanu trzeźwości, istnieje możliwość wykonania badania trzeźwości na własną prośbę także w naszej jednostce Policji.

Należy również reagować w sytuacji, gdy widzimy osobę nietrzeźwą wsiadającą za kierownicę samochodu lub na rower. Taka postawa to nasz społeczny obowiązek. Powinno się wówczas podjąć działania zmierzające do niedopuszczenia takiej osoby do kierowania pojazdem i powiadomić Policję

Pamiętajmy, że w ten sposób możemy uratować ludzkie życie, zapobiec tragedii i zmniejszyć ilość ofiar wypadków drogowych.

Wypadki drogowe stanowią dramaty zarówno dla bliskich osób pokrzywdzonych w wypadkach, jak również dla rodzin sprawców.