Specjalistyczny radiowóz w ostrowskiej drogówce - Wydarzenia - KPP Ostrów Wlkp

Wydarzenia

Specjalistyczny radiowóz w ostrowskiej drogówce

Data publikacji 05.05.2016

dsc_9389_800x600Wydział Ruchu Drogowego ostrowskiej komendy dysponuje kolejnym radiowozem. Fiat Ducato - bo o nim mowa - wyposażony jest w specjalistyczny sprzęt, który znacznie usprawni codzienną pracę mundurowych oraz pozwoli zwiększyć bezpieczeństwo na naszych drogach.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego ostrowskiej komendy, od końca kwietnia dysponują radiowozem marki Fiat Ducato, którego specjalistyczne wyposażenie ma pomóc w zwiększeniu poziomu bezpieczeństwa na ostrowskich drogach, a także znacząco ułatwić prace mundurowym. Fiat wykorzystywany będzie przez drogówkę w codziennej służbie - szczególnie pomocny będzie jednak podczas obsługi zdarzeń drogowych.

Na jego wyposażeniu znaleźć można między innymi biurko i urządzenia wielofunkcyjne z drukarką czy ksero. W środku znajduje się też miejsce na alkomat do badania stanu trzeźwości kierowców, przenośne znaki drogowe oraz sprzęt medyczny do udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym.

Kierowcy muszą się liczyć, że policjanci będą częściej sprawdzać stan techniczny pojazdów. Nowy fiat wyposażony jest bowiem w urządzenie do pomiaru przepuszczalności światła w szybach, urządzenie do pomiaru poziomu hałasu czy analizator poziomu spalin.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego są przekonani, że radiowóz ten pomoże zwiększyć stan bezpieczeństwa na drogach miasta i powiatu ostrowskiego.


Opr. st. post. Patrycja Lichtarowicz

{galeria}Fiat Ducato Drogowka{/galeria}