Podsumowanie "Bezpiecznego majowego weekendu 2016" - Wydarzenia - KPP Ostrów Wlkp

Wydarzenia

Podsumowanie "Bezpiecznego majowego weekendu 2016"

Data publikacji 04.05.2016

drogowkaPolicjanci Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim przeprowadzili działania pn. „Bezpieczny majowy weekend 2016". Dodatkowo, ostrowska drogówka przeprowadziła w tych dniach działania pn. „Bus" i „Prędkość".

W działania „Bezpieczny majowy weekend 2016" zaangażowanych było łącznie ponad 400 policjantów ostrowskiej komendy, wspomaganych przed 25 strażników miejskich. Przeprowadzone zostały one w dniach 29.04 - 03.05.2016 r. na terenie działania Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

Podczas długiego weekendu, na drogach miasta i powiatu ostrowskiego doszło w tym roku do 2 wypadków drogowych oraz 16 kolizji. Dla porównania, zeszłoroczne statystyki były podobne. W 2015 roku doszło do 2 wypadków i 15 kolizji drogowych, w których śmierć poniosła jedna osoba.

Główną przyczyną występowania zdarzeń drogowych było nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu przez kierujących. Najczęściej do takich sytuacji dochodzi podczas zmiany pasa ruchu, skręcania czy włączania się do ruchu.

Warto zaznaczyć, że świadomość kierowców dotycząca trzeźwości na drodze stale wzrasta. Podczas tegorocznych działań policjanci zatrzymali 3 nietrzeźwych, kierujących pojazdami mechanicznymi - w zeszłym roku było ich aż 7. Policjanci powstrzymali od dalszej jazdy także 8 nietrzeźwych rowerzystów, którzy statystycznie wypadli dużo gorzej niż ubiegłoroczni cykliści. W 2015 roku tylko 4 osoby zdecydowały się wyjechać rowerem „na podwójnym gazie".

Ostrowska drogówka przeprowadziła także działania pn. „Bus" i „Prędkość". Policjanci ukarali w tym czasie ponad 250 kierujących, którzy przekroczyli prędkość. Zatrzymali 3 prawa jazdy - w tym 2 za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym. 19 kierujących zostało ukaranych mandatami karnymi za niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy, a 37 kierujących straciło dowody rejestracyjne - głównie z powodu złego stanu technicznego pojazdów, którymi się poruszali.

Działania „Bezpieczny majowy weekend 2016" już za nami, ale policjanci przypominają, że nieustannie będą zwracać uwagę na bezpieczeństwo na drodze. Kierowcy przez cały czas mogą spodziewać się kontroli prędkości oraz stanu trzeźwości.

Pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo jest najważniejsze.


Opr. st. post. Patrycja Lichtarowicz