Zatrzymane uprawnienia drogowym piratom - video - Wydarzenia - KPP Ostrów Wlkp

Wydarzenia

Zatrzymane uprawnienia drogowym piratom - video

Data publikacji 24.08.2015

pol116Policjanci ostrowskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej pojazdy, których kierowcy przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Według obowiązujących przepisów, mundurowi zatrzymali kierującym prawo jazdy na okres trzech miesięcy. To kolejne takie przypadki na terenie powiatu ostrowskiego.

W minioną sobotę policjanci Wydziału Ruchu Drogowego ostrowskiej komendy, zatrzymali trzem kierującym prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Kierowcy przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.

Policjanci patrolujący drogę w miejscowości Jaskółki zatrzymali do kontroli pojazd marki Volkswagen Sharan. Pomiar prędkości wskazał, że kierowca w terenie zabudowanym jechał z prędkością 110km/h, podczas gdy dopuszczalna prędkość w tym miejscu to 50 km/h. 41-letni mieszkaniec powiatu krotoszyńskiego przekroczył zatem dozwoloną prędkość o 60 km/h.

Kilka godzin później w miejscowości Głogowa został zatrzymany kolejny kierujący, który nie zastosował się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego. Mundurowi za pomocą wideorejestratora sprawdzili z jaką faktycznie prędkością jechał kierujący. Urządzenie pomiarowe wykazało, że kierowca miał na liczniku 102 km/h, w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. 21- letni kierowca osobowego BMW przekroczył dozwoloną prędkość o 52 km/h.

Natomiast, ok. godziny 23:05 w Parczewie policjanci zatrzymali motocykl, którego 24- letni kierowca w terenie zabudowanym jechał z prędkością 116 km/h, podczas gdy dopuszczalna prędkość w tym miejscu to 60 km/h.

Zgodnie z obowiązującym prawem, policjanci zatrzymali kierującym uprawnienia do kierowania na 3 miesiące.

Przypominamy, że jeśli kierowca mimo zatrzymanego prawa jazdy dalej będzie prowadzić auto bez uprawnień, okres ten przedłuży się do sześciu miesięcy, a kolejna „wpadka" bez prawa jazdy, zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

{flvremote}http://www.wielkopolska.policja.gov.pl/biblioteka/filmy3/ostrow-102.flv{/flvremote}