Uniemożliwił dalszą jazdę pijanemu - Wydarzenia - KPP Ostrów Wlkp

Wydarzenia

Uniemożliwił dalszą jazdę pijanemu

Data publikacji 04.08.2015

alcoblow2,5 promila alkoholu w organizmie miał 59-letni kierowca fiata pandy, któremu dalszą jazdę uniemożliwił inny uczestnik ruchu drogowego. Zdarzenie to miało miejsce w minioną sobotę około godz. 18:25 w miejscowości Topola Osiedle. Mężczyzna został zatrzymany przez wezwanych na miejsce policjantów, stracił też prawo jazdy.

Podejrzenia co do stanu trzeźwości kierowcy fiata, nabrał 42-letni rowerzysta, który został niebezpiecznie blisko przez ten samochód wyprzedzony. Samochód zatrzymał się kilkadziesiąt metrów dalej i kiedy rowerzysta do niego dojechał zauważył dziwnie zachowującego się mężczyznę. Jego samochód był poobijany i posiadał uszkodzone koła od lewej strony. Kierowca próbował odjechać dalej z tego miejsca.

Mężczyzna zareagował natychmiast, otwierając drzwi samochodu i wyciągając kluczyki ze stacyjki. Silny zapach alkoholu wskazywał, że kierowca może być pod jego wpływem. Na miejsce wezwany został policyjny patrol. Chwilę później policjanci przebadali kierowcę alkotestem na zawartość alkoholu. Wynik był jednoznaczny - 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci ustalili ponadto, że kierowca fiata wcześniej zjechał z drogi na chodnik, gdzie uderzył w ogrodzenie posesji, stąd też pojazd posiadał uszkodzenia. Prawo jazdy 59-letniego kierowcy zostało zatrzymane. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości mężczyźnie grożą 2 lata więzienia.

oficer prasowy KPP w Ostrowie Wlkp.

asp. szt. Artur Kurczaba