Kolejne zatrzymane prawa jazdy - Wydarzenia - KPP Ostrów Wlkp

Wydarzenia

Kolejne zatrzymane prawa jazdy

Data publikacji 29.07.2015

prdkoWczoraj kolejnych dwóch kierowców straciło prawo jazdy. Powodem zatrzymania uprawnień do kierowania było przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym. W obu przypadkach kierowcy jechali ponad 120 km/h.

Przypomnijmy, że od 18 maja tego roku każdy uczestnik ruchu drogowego, który przekroczy dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h straci prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Prawo jazdy zatrzymuje bezpośrednio policjant, który ujawnił to wykroczenie. Jeżeli kierowca w dalszym ciągu będzie jeździł bez prawa jazdy, 3 miesięczny okres zostanie przedłużony do 6 miesięcy. W przypadku ponownego prowadzenia pojazdu w tym okresie, zostanie wydana decyzja administracyjna o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. To z kolei wiąże się już z ponownym egzaminem.

Trzymiesięczny rozbrat z prawem jazdy zafundowali sobie wczoraj na własne życzenie dwaj kierowcy. Pierwszy z nich został zatrzymany około godz. 9:00 w Czekanowie. 39-letni mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego jechał osobowym mercedesem z prędkością 122 km/h. Kilka godzin później, tuż po godz. 18:00 w Lamkach, 33-letni mieszkaniec Krotoszyna jechał peugeotem 121 km/h.

W obu przypadkach dozwolona prędkość w tych miejscach wynosiła 50 km/h. Policjanci ruchu drogowego ostrowskiej komendy zatrzymali prawa jazdy, a na kontach kierowców pojawi się też 10 punktów karnych.

Drodzy kierowcy. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość jazdy to najczęstsza przyczyna wypadków i dodatkowo ma zasadniczy wpływ na ciężkość tych wypadków. W zdarzeniach, w których kierowcy jechali z nadmierną prędkością, ginie około 30% wszystkich ofiar śmiertelnych na polskich drogach.

oficer prasowy KPP w Ostrowie Wlkp.

asp. szt. Artur Kurczaba