Pierwszy weekend tegorocznych wakacji - Wydarzenia - KPP Ostrów Wlkp

Wydarzenia

Pierwszy weekend tegorocznych wakacji

Data publikacji 25.06.2015

motorrdPrzed nami pierwszy wakacyjny weekend. Należy liczyć się ze wzmożonym ruchem pieszych i pojazdów. To również czas pierwszych wakacyjnych wyjazdów. Ostrowscy policjanci będą przeprowadzać wzmożone kontrole w celu zapewnienie porządku i bezpieczeństwa w ruchu drogowym na wszystkich ciągach komunikacyjnych naszego powiatu.

Jak pokazują doświadczenia lat ubiegłych, z punktu widzenia pracy Policji, pierwszy weekend wakacji jest specyficznym okresem. Rozpoczynają się pierwsze wakacyjne wyjazdy, a co za tym idzie większy ruch zarówno pieszych jak i pojazdów generuje wzrost liczby popełnianych wykroczeń i przestępstw w ruchu drogowym. Niezmiennie, głównymi przyczynami wypadków i kolizji drogowych, pozostają negatywne zachowania kierujących pojazdami, wśród których prym wiodą:

  • nadmierna prędkość, w tym niedostosowana do warunków atmosferycznych i warunków na drodze

  • kierowanie pojazdem po spożyciu alkoholu lub podobnie działającego środka,

  • nieudzielanie pierwszeństwa przejazdu,

  • nieprawidłowe wyprzedzanie,

  • nie korzystanie podczas jazdy z pasów bezpieczeństwa,

  • rozmowa przez telefon komórkowy podczas kierowania pojazdem

W celu zapewnienia bezpieczeństwa na drogach powiatu ostrowskiego, należy się spodziewać większej liczby policjantów i wzmożonych kontroli. Apelujemy o rozsądek na drodze oraz przestrzeganie przepisów i podstawowych zasad bezpieczeństwa przez wszystkich uczestników ruchu drogowego.

We wzmożonym zakresie służbą patrolową obejmowane będą również miejsca szczególnie zagrożone wybrykami chuligańskimi. Zadaniem policjantów będzie natychmiastowa i zdecydowana reakcja na wszelkiego rodzaju zachowania niezgodne z prawem.

Kontrolowane będą również miejsca sprzedaży i spożywania alkoholu pod kątem przestrzegania przepisów ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałania alkoholizmowi, w szczególności zwracana będzie uwaga na przypadki sprzedaży alkoholu niepełnoletnim.

oficer prasowy KPP w Ostrowie Wlkp.

asp. szt. Artur Kurczaba