Poświąteczne podsumowanie drogowe i apel sylwestrowy - Wydarzenia - KPP Ostrów Wlkp

Wydarzenia

Poświąteczne podsumowanie drogowe i apel sylwestrowy

Data publikacji 29.12.2008

sztognie4Okres długiego świątecznego weekendu na drogach powiatu ostrowskiego upłynął w sposób spokojny. Policjanci, począwszy od Wigilii, do niedzieli 28 grudnia prowadzili działania związane z zapewnieniem właściwego poziomu bezpieczeństwa kierujących i pieszych.

Łącznie w tym okresie odnotowano 1 wypadek, w którym jedna osoba odniosła obrażenia i 23 kolizje. Policjanci zatrzymali 7 nietrzeźwych kierujących. Są to ilości porównywalne do okresu świątecznego ubiegłego roku.

Należy jednak pamiętać, że to jeszcze nie koniec świętowania. Czeka nas okres Sylwestra i Nowego Roku i tu apelujemy o zwiększenie ograniczonego zaufania wobec innych uczestników drogi. Okres noworocznych zabaw, a głównie powrotów z nich to często prowadzenie samochodu przez osoby zmęczone całonocną zabawą, o ograniczonej przez to percepcji. Radą na to jest na przykład skorzystanie z taksówki, czy podwiezienia przez rodzinę na zabawę i z powrotem. Pamiętajmy, by w żadnym wypadku nie spożywać alkoholu, jeżeli planujemy powrót jako kierowca. Zaplanujmy, zaczynając zabawę, kto będzie kierował w drodze powrotnej i tym samym będzie bawił się bez alkoholu. Jeżeli to niemożliwe, zostawmy samochód w domu. Tak będzie lepiej i bezpieczniej dla innych użytkowników drogi i dla nas samych. 

Sylwestrowa zabawa nie może obejść się bez fajerwerków. Pamiętajmy o ostrożności podczas ich odpalania:

  • nie udostępniajmy i nie pozwalajmy samodzielnie odpalać fajerwerków dzieciom,
  • nie odpalajmy fajerwerków w domu, na balkonie
  • nie kierujmy rac w kierunku osób, zwierząt, czy budynków, odpalajmy je zawsze w oddaleniu od innych osób
  • nie trzymajmy w ręce odpalonych rac, umocujmy je przedtem dokładnie i stabilnie pionowo w ziemi

Życzymy wszystkim miłej, bezpiecznej zabawy, bezpiecznych powrotów oraz szczęśliwego Nowego Roku.