Bezpieczny weekend - Wydarzenia - KPP Ostrów Wlkp

Wydarzenia

Bezpieczny weekend

Data publikacji 14.08.2008

gwiazda Już od dzisiejszego popołudnia rozpoczyna się kolejny w tym roku dłuższy weekend. Wielu z nas planuje zapewne wyjazd na kilkudniowy wypoczynek. Zapełniają się wtedy drogi, a dodatkowo jest to okres wakacyjny. Nad zapewnieniem bezpieczeństwa jak zwykle będą czuwać w zwiększonej liczbie policjanci. Dlatego też należy się spodziewać wzmożonych kontroli drogowych pod kątem trzeźwości i prędkości .

Jak zawsze w takim okresie Policja apeluje o rozwagę na drogach. Przypominamy, że najczęstszą przyczyną wypadków i kolizji jest nadmierna prędkość, wyprzedzanie „na trzeciego" i alkohol. Pamiętajmy, że prędkość należy dostosować nie tylko do obowiązujących przepisów, ale także do panujących warunków atmosferycznych. Niestety w takich okresach odnotowujemy większą liczbę kierowców, którzy siadają za kółkiem po wcześniejszym spożywaniu alkoholu. Nie liczą się oni nie tylko z innymi uczestnikami ruchu, ale nie dbają także o zdrowie i życie rodziny z którą często podróżują.

Właściwie zaplanowany wyjazd i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego sprawi, że wszyscy będziemy mogli bezpiecznie dojechać do celu i wrócić z powrotem do swojego domu.

Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim życzy wszystkim udanego i bezpiecznego wypoczynku.