Było zdecydowanie za szybko - Wydarzenia - KPP Ostrów Wlkp

Wydarzenia

Strona znajduje się w archiwum.

Było zdecydowanie za szybko

Data publikacji 26.08.2016

wrdPolicjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali kolejne prawa jazdy za nadmierna prędkość na obszarze zabudowanym. Kierujący, którzy nie stosowali się do przepisów ruchu drogowego na okres 3 miesięcy stracili uprawnienia do kierowania pojazdami. Dodatkowo, każdy z nich otrzymał mandat i 10 punktów karnych.

24 sierpnia, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego patrolowali ostrowskie ulice nieoznakowanym radiowozem. Około godziny 14:25, w miejscowości Psary zauważyli osobowego Peugeota, który poruszał się z nadmierną prędkością. Jak się okazało, jego kierujący, jadąc 104 km/h w terenie zabudowanym - przekroczył prędkość o 54 km/h.

Godzinę później, w tej samej miejscowości policjanci zauważyli kolejny pojazd, jadący z nadmierną prędkością. Kierujący pojazdem, przekroczył prędkość w terenie zabudowanym tym razem aż o 91 km/h, bowiem poruszał się z prędkością 141 km/h.

Policjanci obu mężczyznom zatrzymali uprawnienia do kierowania pojazdami. Dodatkowo, każdy z kierujących otrzymał mandat oraz 10 punktów karnych.