Na rzecz kolejowego bezpieczeństwa - Wydarzenia - KPP Ostrów Wlkp

Wydarzenia

Strona znajduje się w archiwum.

Na rzecz kolejowego bezpieczeństwa

Data publikacji 22.08.2016

dsc_3934_774x518Ostrowscy dzielnicowi wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei w Ostrowie Wielkopolskim przeprowadzili dzisiaj działania prewencyjne w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa na obszarach kolejowych.

Dzisiaj dzielnicowi Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim wspólnie z funkcjonariuszami ostrowskiej placówki Straży Ochrony Kolei prowadzili działania prewencyjne na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa na terenach kolejowych. To kolejne z cyklicznie prowadzonych działań ostrowskich policjantów i funkcjonariuszy SOK.

Bezpieczeństwo osób korzystających z komunikacji kolejowej oraz użytkowników dróg, które często przecinają się z trasami kolejowymi to zadanie, które ostrowscy policjanci traktują bardzo poważnie. Co roku w Polsce dochodzi do wielu niebezpiecznych sytuacji oraz tragicznych zdarzeń, w których często giną ludzie. Są to rejony przejazdów kolejowych, dworców oraz przejść przez tory. Nieuwaga lub lekceważenie przepisów ruchu drogowego to częste przyczyny wypadków kolejowych. Policjanci chcą stale podnosić świadomość użytkowników dróg - kierujących samochodami, ale i pieszych - na zagrożenia w rejonach przejazdów kolejowych.

Podczas dzisiejszej akcji dzielnicowi i funkcjonariusze SOK kontrolowali ruch drogowy na przejazdach, zarówno tych zaopatrzonych w zapory, jak również bez zapór. Informowali kierujących o konieczności zatrzymywania się przed przejazdami, celem upewnienia się, czy nie nadjeżdża pociąg.

Jednocześnie policjanci kontrolowali tereny kolejowe, przeciwdziałając kradzieżom mienia kolejowego oraz niszczeniu mienia.

Działania takie będą w dalszym ciągu kontynuowane.

{galeria}SOK082016{/galeria}