Zlekceważyli przepisy ruchu drogowego - Wydarzenia - KPP Ostrów Wlkp

Wydarzenia

Strona znajduje się w archiwum.

Zlekceważyli przepisy ruchu drogowego

Data publikacji 07.06.2016

pol116Nadmierna prędkość oraz lekceważenie przepisów ruchu drogowego skutkują poważnymi konsekwencjami prawnymi. Ostrowscy policjanci zatrzymali kierującego, który w terenie zabudowanym jechał z prędkością przekraczającą 100 km/h oraz kierującego, który nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem.

W niedzielę ostrowscy policjanci Wydziału Ruchu Drogowego patrolując na terenie miasta Ostrowa Wielkopolskiego zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki Audi. Kierowca tego samochodu, 23-letni mieszkaniec naszego powiatu poruszał się z prędkością 106 km/h, przekroczył więc dozwoloną prędkość o 56 km/h. Mężczyzna otrzymał mandat karny w wysokości 400 złotych. Jednocześnie policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy na trzy miesiące.

W poniedziałek, do kontroli drogowej został zatrzymany 34-latek, który również przekroczył dozwoloną prędkość, tym razem o 31 km/h. Jak się jednak okazało, mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania, które stracił po przekroczeniu limitu 24 punktów karnych, a także dowodu rejestracyjnego. W związku z brakiem możliwości dalszej jazdy tym pojazdem został on odholowany na parking strzeżony.

Za niestosowanie się do decyzji właściwego organu, który cofnął uprawnienia do kierowania pojazdem grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.