Wydarzenia

Strona znajduje się w archiwum.

Działania Motocykl. Użytkownicy jednośladów objęci szczególną kontrolą

Data publikacji 30.03.2016

tarczaCieplejsze i słoneczne dni spowodowały, że na drogach powiatu ostrowskiego coraz częściej zaczęli pojawiać się użytkownicy jednośladów. Funkcjonariusze drogówki już dziś zapowiadają działania „Motocykl". Motocykliści objęci zostaną szczególną kontrolą. Policjanci ponownie apelują o rozwagę i rozsądek

Nie wszyscy motocykliści pamiętają o bezpieczeństwie swoim czy innych uczestników dróg. Wśród wzorowych kierowców jednośladów trafiają się tacy, którzy psują opinię pozostałym. Ponosi ich wyobraźnia i nie przestrzegają przepisów ruchu drogowego. Takie myślenie może tylko doprowadzić do zdarzeń bardzo tragicznych w skutkach.

Dlatego, już dziś funkcjonariusze ostrowskiej „drogówki" szczególną kontrolą objęli motocyklistów. Policjanci będą sprawdzać stan techniczny pojazdów, posiadane uprawnienia do kierowania oraz stan trzeźwości kierowców. Stróże prawa stanowczo reagować będą na wszelkie wykroczenia przeciwko bezpieczeństwu i porządkowi w ruchu drogowym (jazda na jednym kole, nieprawidłowe wyprzedzanie czy przejeżdżanie przejść dla pieszych).

Policjanci apelują do wszystkich kierowców jednośladów o zdrowy rozsądek. Wiosna sprzyja jeździe motocyklem, ale kiedy zabraknie myślenia to nawet najlepszy kask, czy odzież ochronna nie pomogą w razie wypadku. Żaden człowiek nie jest pancerny, tym bardziej kierowca motocykla, którego nie chronią żadne poduszki powietrzne, strefy kontrolowanego zgniotu, czy pasy bezpieczeństwa.

Zatem motocyklisto! Zadbaj o swoje bezpieczeństwo - nie nadużywaj manetki z gazem!