Pamiętajmy o odblaskach! - Wydarzenia - KPP Ostrów Wlkp

Wydarzenia

Pamiętajmy o odblaskach!

Data publikacji 20.04.2018

Każdy pieszy poruszający się po zmierzchu, na drodze poza obszarem zabudowanym, ma obowiązek używania elementów odblaskowych. Pamiętaj o odblaskach. Mogą uratować życie! W trosce o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów policjanci apelują o noszenie elementów odblaskowych. Nośmy odblaski nie po to, aby uniknąć mandatu, ale po to by być widocznym i zwiększyć swoje bezpieczeństwo.

Mając na uwadze bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg policjanci Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim prowadzą różnego rodzaju działania na drogach naszego powiatu. Organizują też wiele akcji prewencyjnych, których celem dotarcie do jak największej liczby kierowców oraz pieszych i rozmowy o szeroko pojętym bezpieczeństwie.

Dzisiaj, 20 kwietnia, policjanci prowadzą działania prewencyjne na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa niechronionym uczestnikom ruchu drogowego, ze zwróceniem szczególnej uwagi na obowiązek noszenia elementów odblaskowych. Działania te będą trwały przez najbliższy weekend.

PAMIĘTAJMY!
Bycie bezpiecznym równa się z tym, że jesteśmy widoczni. Stosowanie elementów odblaskowych w różnej formie czy to, zawieszki, opaski, kamizelki bądź też torby na zakupy z elementami odblaskowymi, zwiększają szansę pieszego na uniknięcie potrącenia w czasie złej widoczności. Prawidłowo noszone odblaski powinny być umieszczone w takim miejscu, aby znalazły się w polu działania świateł samochodowych i były zauważalne dla kierujących nadjeżdżających z obydwu kierunków.

Za brak elementu odblaskowego grozi mandat do 100 złotych. Nie zapominajmy jednak o własnym bezpieczeństwie i nie wstydźmy się nosić odblasków nawet w terenie zabudowanym – chodzi przecież o nasze bezpieczeństwo!