Stracili prawo jazdy za szybką jazdę - Wydarzenia - KPP Ostrów Wlkp

Wydarzenia

Stracili prawo jazdy za szybką jazdę

Data publikacji 17.10.2017

Ostrowscy policjanci zatrzymali prawo jazdy kierującym, którzy znacznie przekroczyli prędkość. Uprawnienia do kierowania straciła również kobieta, która przewoziła zbyt dużo osób w samochodzie.

W poniedziałek, 16 października, w miejscowości Masanów policjanci Wydziału Ruchu Drogowego, patrolujący drogi powiatu ostrowskiego nieoznakowanym radiowozem, zarejestrowali osobowego volkswagena, jadącego z prędkością 105 km/h w terenie zabudowanym, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h. Kierujący samochodem otrzymał mandat w wysokosci 400 zł oraz 10 punktów karnych, policjanci zatrzymali mu jednocześnie prawo jazdy.

Niedługo później w mimejscowości Ołobok funkcjonariusze zatrzymali kierującego osobowym citroenem, który w terenie zabudowanym również jechał z prędkością 105 km/h. Mężczyzna poniósł takie same kosekwencje, jak poprzedni kierujący, a jego prawo jazdy równiez zostało przez policjantów zatrzymane.

W tej samej miejscowości policjanci nieoznakowanego patrolu zarejestrowali inne wykroczenie. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli kierującą busem kobietę, która jadąc z prędkościa 70 km/h w terenie zabudowanym przekroczyła prędkość dozwoloną o 20 km/h. Policjanci podczas kontroli stwierdzili jednocześnie, że kobieta przewoziła w samochodzie o trzy osoby więcej, niż określona w dowodzie rejestracyjnym pojazdu dopuszczalna liczba pasażerów. Na kierującą nałożono zatem dwa mandaty karne i łączna liczbę 5 punktów karnych. Policjanci za popełnione wykroczenie zatrzymali jej prawo jazdy.

 

Opracował: nadkom. Krzysztof Kula