PRĘDKOŚĆ - ZERO TOLERANCJI - podsumowanie drugiego dnia - Wydarzenia - KPP Ostrów Wlkp

Wydarzenia

Strona znajduje się w archiwum.

PRĘDKOŚĆ - ZERO TOLERANCJI - podsumowanie drugiego dnia

Data publikacji 21.03.2017

Za nami drugi dzień akcji PRĘDKOŚĆ – ZERO TOLERANCJI. Policjanci podczas działań skontrolowali 235 pojazdów. Za złamanie obowiązujących przepisów dot. prędkości 75 kierowców zostało ukaranych mandatami karnymi. Jeden z kierujących stracił prawo jazdy za przekroczenie prędkości o 68 km/h w terenie zabudowanym.

Zakończył się drugi dzień akcji PRĘDKOŚĆ – ZERO TOLERANCJI. Podczas poniedziałkowych działań skontrolowano łącznie 235 pojazdów w tym 140 samochodów osobowych, 33 samochody ciężarowe, 60 busów, 2 autokary. Funkcjonariusze nałożyli łącznie 148 mandatów karnych: w tym aż 75 za przekroczenie dozwolonej prędkości. Podczas działań policjanci zatrzymali 29 dowodów rejestracyjnych i 2 prawo jazdy, w tym jedno za przekroczenie prędkości o 68 km/h w terenie zabudowanym.

Przypominamy, że wzmożone kontrole potrwają do 24 marca br. Będą prowadzone w godzinach największego zagrożenia wypadkami. Głównym celem tych działań jest zmiana nawyków i świadomości kierowców i egzekwowanie konsekwentnego stosowania się do obowiązujących przepisów. Im więcej osób będzie poruszało się z dozwolona prędkością, tym na naszych drogach będzie bezpieczniej.