Kolejne działania dla bezpieczeństwa - Wydarzenia - KPP Ostrów Wlkp

Wydarzenia

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne działania dla bezpieczeństwa

Data publikacji 23.02.2017

Policjanci chcą stale podnosić świadomość użytkowników dróg - kierujących samochodami, ale i pieszych - na zagrożenia w rejonach przejazdów kolejowych. Dlatego też, wczoraj 22 lutego przyglądali się kierowcom przejeżdżającym przez przejazd kolejowy w miejscowości Skalmierzyce.

Wczoraj,  22 lutego ostrowska drogówka oraz funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei prowadzili działania prewencyjne na terenie Gminy Nowe Skalmierzyce. Działania były kolejnym przedsięwzięciem w ramach prowadzonej współpracy, której celem jest podnoszenie świadomości na temat zagrożeń wynikających z niezachowania szczególnej ostrożności na przejazdach kolejowych.

Funkcjonariusze zwracali uwagę kierowcom i pieszym na wszystkie aspekty związane z łamaniem przepisów. Podczas działań funkcjonariusze ujawnili kilku kierujących, którzy nie zatrzymali się przed przejazdem kolejowym, ignorując znak STOP.

Działania policjantów wraz z funkcjonariuszami SOK mają charakter prewencyjny i przede wszystkim mają przypominać, że popadając w rutynę często narażamy nasze życie lub zdrowie i stwarzamy zagrożenie dla innych uczestników ruchu.