Odpowie za jazdę z blisko 3 promilami - Wydarzenia - KPP Ostrów Wlkp

Wydarzenia

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za jazdę z blisko 3 promilami

Data publikacji 25.01.2017

Wczoraj, 24 stycznia policjanci ostrowskiej komendy dzięki uzyskanej informacji zakończyli podróż nietrzeźwemu kierowcy i jego pasażerom. Okazało się, że 34-letni kierowca miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu. Mężczyzna odpowie przed sądem.

Do zdarzenia doszło wczoraj, 24 stycznia około godz.15:00 na drodze krajowej nr 25. Oficer dyżurny ostrowskiej Policji otrzymał informację o prawdopodobnie nietrzeźwym kierującym. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci. Funkcjonariusze zauważyli pojazd odpowiadający komunikatowi i natychmiast podjęli czynności w celu zatrzymania kierowcy, jednak ten nie zastosował się do podawanych sygnałów. Po chwili, policyjne patrole zatrzymały kierującego. Okazał się nim 34-latek, badanie wykazało prawie 3 promile alkoholu w jego organizmie. Dodatkowo w pojeździe znajdowało się dwóch mężczyzn.

Przypomnijmy, że za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, natomiast za niedostosowanie się do zakazu sądowego do 3 lat pozbawienia wolności.

Nietrzeźwi kierowcy stanowią duże zagrożenie dla bezpieczeństwa na drogach. Aby eliminować takie zagrożenia potrzebna jest zdecydowana reakcja i brak przyzwolenia na dalszą jazdę pijanemu kierowcy. Na szczególne słowa uznania zasługuje więc godna naśladowania postawa osoby, która powiadomiła Policję.