"Bezpieczna 11" z Ruchem Drogowym - Wydarzenia - KPP Ostrów Wlkp

Wydarzenia

Strona znajduje się w archiwum.

"Bezpieczna 11" z Ruchem Drogowym

Data publikacji 22.12.2016

„Bezpieczna 11" to działania realizowane przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego przy udziale policjantów z jednostek sąsiadujących. Wczoraj, 21 grudnia wspólne patrole funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wlkp oraz Komendy Powiatowej Policji w Pleszewie i Ostrzeszowie pojawiły się na drodze krajowej numer 11. Mundurowi skontrolowali ponad 200 uczestników ruchu drogowego. Dbając o bezpieczeństwo na drogach sprawdzano m. in. stan trzeźwości kierowców, dozwoloną prędkość oraz stan techniczny pojazdów.

Jednodniowe działania „Bezpieczna 11" przeprowadzono wczoraj, 21 grudnia. Wspólne patrole funkcjonariuszy z trzech jednostek pojawiły się na drodze krajowej numer 11.

Podczas działań skontrolowano ponad 200 pojazdów. Funkcjonariusze ujawnili ponad 100 wykroczeń, w tym, w 46 przypadkach było to przekroczenie dozwolonej prędkości. Zatrzymano ponad 20 dowodów rejestracyjnych w związku ze złym stanem technicznym pojazdów oraz brakiem aktualnych badań technicznych. Zatrzymano 2 prawa jazdy oraz 3 kierujących, którzy pomimo braku zakazu prowadzenia pojazdu i cofniętych uprawnień wsiedli za kierownicę samochodu.

Cieszy fakt, że w ciągu całego dnia działań, nie ujawniono nietrzeźwego kierującego. Świadczy to o rosnącej świadomości kierujących jaką jest niebezpieczna jazda w stanie nietrzeźwości.


Do wszystkich uczestników ruchu drogowego apelujemy o ostrożność oraz stosowanie się do obowiązujących zasad i przepisów. Pamiętajmy, że żadne policyjne działania nie odniosą oczekiwanych efektów, jeżeli uczestnicy ruchu drogowego nie zrozumieją, że najdotkliwszą konsekwencją łamania przepisów, nie jest kara finansowa w postaci nałożonego mandatu karnego. Najtragiczniejszym skutkiem nieprzestrzegania przepisów może być wypadek drogowy i związany z nim dramat jego uczestników.