Policjanci przypominali o bezpieczeństwie - Profilaktyka - KPP Ostrów Wlkp

Profilaktyka

Policjanci przypominali o bezpieczeństwie

dsc_3636_800x600Wakacje są już na półmetku, zabawy i letni wypoczynek przynoszą wszystkim wiele radości, ale nie zapominajmy też o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Policjanci ostrowskiej komendy, kontynuują cykl spotkań z dziećmi i młodzieżą przebywającą na półkoloniach w powiecie ostrowskim. 5 sierpnia br. policjanci spotkali się z dziećmi ze Szkoły Podstawowej w Dębnicy.


Policjanci w sposób szczególny zwracają uwagę na bezpieczeństwo dzieci i młodzież, wykorzystując każdą możliwość spotkania się z najmłodszymi. Tym razem mundurowi spotkali się z dziećmi ze Szkoły Podstawowej w Dębnicy, które przebywały na półkoloniach w Nadleśnictwie Antonin.

Najmłodsi doskonale wiedzieli jakie zagrożenia mogą ich spotkać podczas spędzania wolnego czasu w domu, na podwórku czy wyjeździe wakacyjnym. Policjanci przestrzegali także dzieci przed rozmowami z nieznajomymi osobami i przypominali o prawidłowym zachowaniu na drodze.

Mundurowi rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie nad wodą. Dzieci przypomniały sobie najważniejsze numery alarmowe i z ciekawością słuchały wszystkich porad. Mali słuchacze doskonale wiedzieli, że mogą czuć się bezpiecznie tylko na strzeżonych kąpieliskach.

Na koniec dzielnicowy Posterunku Policji w Przygodzicach mł.asp. Leszek Pawłowski wręczył dzieciom odblaski. Dzielnicowy podkreślił, że nawet najmniejszy element odblaskowy widoczny dla innych uczestników ruchu drogowego może uratować życie. Zwrócił także uwagę na ich umieszczanie: odblaski zaleca się umieszczać na wysokości kolan, dłoni, w okolicy środka klatki piersiowej i pleców - wówczas będziemy mieli pewność, że jesteśmy dobrze widoczni dla innych uczestników ruchu drogowego.

{galeria}polkolonie debnica 2016{/galeria}