W Topoli Małej wiedzą jak bezpiecznie spędzać czas - Profilaktyka - KPP Ostrów Wlkp

Profilaktyka

W Topoli Małej wiedzą jak bezpiecznie spędzać czas

dsc_8668_800x600Policjanci ostrowskiej komendy spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej w Topoli Małej w ramach programu profilaktycznego „Bezpiecznie to wiedzieć i znać". Tematem spotkania było między ogólnie rozumiane bezpieczeństwo najmłodszych. Każdy z uczniów otrzymał także element odblaskowy, który ma pomóc być widocznym na drodze.

Wczoraj, policjantka Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim spotkała się z uczniami Szkoły Podstawowej w Topoli Małej w ramach akcji profilaktycznej „Bezpiecznie to wiedzieć i znać".

Program ten ma między innymi na celu przybliżenie dzieciom tematyki bezpieczeństwa zarówno w domu jak i podczas wycieczek. Policjantka opowiadała najmłodszym także o zagrożeniach jakie mogą spotkać ich podczas prac polowych czy zabawy na podwórku. Poruszyła też temat bezpieczeństwa nad woda i w górach.

Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach i wymieniały się swoimi doświadczeniami. Szczególnie dużo uwagi poświęcono na rozmowy o bezpieczeństwie na drodze. Wśród wielu pytań znalazły się też te o zasady ruchu drogowego i jazdę na rowerze. Najmłodsi wykazali się dużą wiedzą, odpowiadając bezbłędnie na każde pytanie policjantki.

Na zakończenie spotkania policjantka rozdała wszystkim uczniom elementy odblaskowe, które mają pomóc najmłodszym być widocznym na drodze.


Opr. st. post. Patrycja Lichtarowicz

 

{galeria}BezpiecznaTopola{/galeria}