Z młodzieżą o dopalaczach - Profilaktyka - KPP Ostrów Wlkp

Profilaktyka

Z młodzieżą o dopalaczach

dsc_8477_800x600Wczoraj, policjantka ostrowskiej komendy spotkała się z młodzieżą Zespołu Szkół Budowlano - Energetycznych w Ostrowie Wielkopolskim, z którą rozmawiała o problemie dopalaczy. Uczniowie obejrzeli także krótki materiał filmowy w ramach akcji profilaktycznej „Dopalacze niszczą życie".

Spotkania policjantów z uczniami mają uświadamiać młodzieży istniejące zagrożenia, podnosić ich świadomość i rozszerzać wiedzę na temat substancji psychoaktywnych i ich negatywnego działania. W ramach akcji profilaktycznej „Dopalacze niszczą życie" policjanci ostrowskiej komendy prowadzą zajęcia z młodzieżą szkolną, na których poruszany jest problem dopalaczy.

W ramach wspomnianych działań profilaktycznych, policjantka Zespołu ds. Nieletnich i Patologii spotkała się wczoraj z uczniami Zespołu Szkół Budowlano - Energetycznych w Ostrowie Wielkopolskim. Młodzież miała okazję dowiedzieć się czym są dopalacze, dlaczego są nielegalne, jakie negatywne skutki wywołują i gdzie szukać pomocy.

Młodzież obejrzała także krótki materiał filmowy przygotowany przez Komendę Wojewódzką Policji w Poznaniu we współpracy z TVP, z udziałem specjalistów: dr Eryka Matuszkiewicza - toksykologa, dr Artura Terzyka z Zakładu Medycyny Sądowej w Poznaniu, mł insp. Andrzeja Borowiaka - rzecznika prasowego Policji w Poznaniu, Marka Duszyńskiego z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Poznaniu oraz lek. med. Artura de Rosier ze Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych „Dziekanka" w Gnieźnie.

W filmie wystąpili także polski drifter - Maciej Polody, piłkarz Lecha Poznań - Karol Linetty oraz muzyk - Liber, którzy zachęcali młodzież do aktywnego stylu życia i rozwijania swoich pasji.


Opr. st. post. Patrycja Lichtarowicz

 

{galeria}zsbedopalacze{/galeria}