Policjanci z najmłodszymi w autobusie "Bezpieczna droga do szkoły" - Profilaktyka - KPP Ostrów Wlkp

Profilaktyka

Policjanci z najmłodszymi w autobusie "Bezpieczna droga do szkoły"

dsc_8383_800x600Miejski Zakład Komunikacji wspólnie z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim zaprezentował autobus oklejony 33 pracami ostrowskich uczniów, które zostały wyłonione w konkursie „Bezpieczna droga do szkoły". W pierwszej przejażdżce ulicami miasta wzięli udział także ostrowscy policjanci, uświadamiając podróżującym jak ważne jest bezpieczne zachowanie na drodze.

Propagowanie bezpiecznych zachowań na drodze było myślą przewodnią konkursu plastycznego, który wraz z Komendą Powiatową Policji w Ostrowie Wielkopolskim i Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego ogłosił Miejski Zakład Komunikacji. W ubiegłym roku w konkursie wyróżniono 33 prace uczniów klas pierwszych szkół podstawowych.

Nagrodzone prace w konkursie „Bezpieczna droga do szkoły", zostały nadrukowane na jednym z autobusów Miejskiego Zakładu Komunikacji. Cały pojazd oklejono pracami plastycznymi tych pierwszoklasistów. Pojawiający się na ulicach miasta „Bezpieczny Autobus" ma przypominać wszystkim uczestnikom ruchu drogowego o zasadach zachowania bezpieczeństwa na drodze.

Ostrowscy policjanci wspólnie z dziećmi mieli okazję przejechać się miejskim autobusem. W trakcie przejażdżki, naczelnik Ruchu Drogowego ostrowskiej komendy podinsp. Witold Kolenda uświadamiał małym podróżującym jak ważne jest bezpieczne zachowanie na drodze, oraz przestrzeganie zasad ruchu drogowego.

Mamy nadzieję, że dzięki takim akcjom dzieci będą potrafiły uniknąć sytuacji stwarzających zagrożenie dla ich zdrowia i życia oraz zachować się w odpowiedni sposób na drodze w sytuacjach kryzysowych.

{galeria}autobus bezpieczna droga do szkoly{/galeria}