Policjanci o bezpieczeństwie podczas XXIV Finału WOŚP - Profilaktyka - KPP Ostrów Wlkp

Profilaktyka

Policjanci o bezpieczeństwie podczas XXIV Finału WOŚP

dsc_5324_800x600Za nami kolejny, XXIV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak co roku nad bezpieczeństwem wolontariuszy kwestujących na rzecz WOŚP czuwali ostrowscy policjanci. Na terenie Ostrowa Wielkopolskiego i powiatu ostrowskiego nie odnotowano żadnych incydentów z udziałem wolontariuszy.

Od 24 lat każdy styczeń nowego roku kojarzony jest w Polsce z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Jest to dzień szczególny, albowiem na ulicach pojawiają się tysiące wolontariuszy zbierających pieniądze na sprzęt medyczny. Jest to też dzień szczególny dla Policji, która musi wszystkim, a zwłaszcza kwestującym zapewnić bezpieczeństwo.

Policjanci czuwali nad bezpieczeństwem wolontariuszy. Służbę pełniły patrole zarówno mundurowe jak i operacyjne. Policjanci patrolowali wszystkie miejsca, w których pojawiali się wolontariusze. Trzeba tu zaznaczyć, że wielki Finał WOŚP został poprzedzony krótkim szkoleniem. Wolontariusze zostali przeszkoleni przez policjantów w zakresie przestrzegania bezpieczeństwa i postępowania w sytuacji zagrożenia. Wszystko to zapewne przyczyniło się do tego, że było bezpiecznie i nie odnotowano żadnego incydentu z udziałem wolontariuszy.

Ostrowscy policjanci byli widoczni nie tylko w służbie patrolowej. Policjanci prowadzili również działania profilaktyczno - informacyjne ukierunkowane w podnoszeniu świadomości w zakresie bezpieczeństwa seniorów i ochrony danych osobowych. W Rynku można było również obejrzeć i zasiąść za kierownicą policyjnego radiowozu. Dużym zainteresowaniem cieszył się, zwłaszcza wśród najmłodszych pokaz sprzętu używanego przez policjantów w trakcie zabezpieczania imprez masowych jak np. mecze piłkarskie. Nie brakowało chętnych do przymierzenia całego wyposażenia.

Z kolei w Ostrowskim Centrum Kultury policjanci zorganizowali stoisko z ulotkami profilaktycznymi, promując w ten sposób bezpieczny tryb życia. Bardzo dużą uwagę policjanci poświęcili osobom starszym. Funkcjonariusze radzili seniorom jak unikać zagrożeń w codziennym życiu. Policjanci z Niezależnych Samorządnych Związków Zawodowych przy KPP w Ostrowie Wielkopolskim, przekazali na licytację zestaw zabawek o tematyce policyjnej. 

{galeria}wosp 2016{/galeria}