Dzień profilaktyki w komendzie - Profilaktyka - KPP Ostrów Wlkp

Profilaktyka

Dzień profilaktyki w komendzie

dsc_4419_800x600Policjanci ostrowskiej komendy kontynuują spotkania z najmłodszymi w zakresie tematyki bezpieczeństwa w ruchu drogowym, bezpiecznej drogi do szkoły i powrotu do domu. Odwiedzają szkoły i przedszkola. Tym razem dzieci z Młodzieżowego Domu Kultury w Ostrowie Wielkopolskim odwiedziły policjantów. Maluchy miały wczoraj okazję zobaczyć jak wygląda ostrowska komenda.

Najmłodsi zapoznali się z pracą ostrowskich mundurowych. W trakcie spotkania ze st.post. Patrycją Lichtarowicz dowiedzieli się kim jest policjant dyżurny i czym się zajmuje. Mali goście wykazali się dobrą znajomością numerów alarmowych, nie tylko tego policyjnego.

W trakcie wycieczki dzieci odwiedziły między innymi „niebieski pokój" oraz poznały zasadę działania lustra weneckiego. Z dużym zainteresowaniem najmłodsi słuchali o technikach kryminalistycznych, a policyjny sprzęt służący do pobierania odcisków palców wzbudził w nich wiele emocji.

Najmłodsi wysłuchali też policyjnych porad dotyczących bezpieczeństwa oraz sposobów unikania zagrożeń związanych ze spotkaniem z nieznajomym. Ponadto, goście mieli możliwość zobaczyć otaczającą rzeczywistość w tzw. alkogoglach, czyli specjalnych okularach pokazujących rozmyty obraz, taki jaki widzi pijany kierowca.

Zwracając szczególną uwagę na bezpieczne poruszanie się po drodze i promując zasadę „Bądź widoczny na drodze" dzieci otrzymały elementy odblaskowe. Policjanci zwrócili uwagę na potrzebę ich noszenia szczególnie od zmierzchu do świtu poza obszarem zabudowanym. Omówione zostały również zasady bezpiecznego zachowania się na drodze.

Dzieci z zadowoleniem i uśmiechem zakończyły wizytę w ostrowskiej komendzie.

 

{galeria}wycieczkaMDK{/galeria}