Policjanci na festynie "Pożegnanie lata" - Profilaktyka - KPP Ostrów Wlkp

Profilaktyka

Policjanci na festynie "Pożegnanie lata"

dsc_1734_700x500W minioną sobotę, 5 września 2015 roku, na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji Piaski- Szczygliczka w Ostrowie Wielkopolskim odbył się festyn „Pożegnanie lata". Ostrowscy policjanci wspólnie z mieszkańcami żegnali tegoroczne lato na festynie zorganizowanym przez Urząd Miejski w Ostrowie Wielkopolskim. Nie zabrakło również nietypowego gościa - sierż. Pyrka, który radził najmłodszym jak bezpiecznie dotrzeć do i ze szkoły.

W dniu 5 września 2015 r. ostrowscy policjanci uczestniczyli w festynie „Pożegnanie lata", który zorganizowany został przez Urząd Miejski w Ostrowie Wielkopolskim. Festyn, który odbył się na terenie ośrodka wypoczynkowego Piaski-Szczygliczka skierowany był dla szerokiej rzeszy odbiorców - dorosłych i dzieci, którzy wspólną zabawą pożegnali tegoroczne lato.

Co roku w festynie żegnającym lato biorą udział ostrowscy policjanci. Podobnie było w roku bieżącym. Wszyscy chętni mogli oznakować swoje rowery i zapoznać się bliżej z policyjnym wyposażeniem. Duże zainteresowanie wzbudzały policyjne pojazdy, w szczególności wyposażony radiowóz ostrowskiej grupy realizacyjnej oraz policyjne motocykle. Atrakcją okazał się również policyjny pies służbowy, który zaprezentował umiejętności posłuszeństwa.

Dzieci mogły poczuć się jak prawdziwi mundurowi i zasiąść za kierownicą policyjnego motocykla lub radiowozu. Ogromnym zainteresowaniem wśród najmłodszych cieszyła się także maskotka wielkopolskiej policji - sierż. Pyrek, który radził najmłodszym jak bezpiecznie dotrzeć do szkoły i powrócić do domu. Mundurowi rozdawali także ulotki profilaktyczne, mówili o szkodliwości zażywania dopalaczy, promowali modę na życie wolne bez uzależnień.

Do stanowiska Policji i wystawionego obok namiotu Straży Miejskiej ustawiła się także kolejka rowerzystów, którzy mieli okazje oznakować swoje jednoślady. Funkcjonariusze obu służb oznakowali kilkanaście rowerów.

Festyn był okazją do propagowania szeroko pojętego bezpieczeństwa.

{galeria}pozegnanie lata2015{/galeria}