Policjanci wyłonili „Najlepszego z najlepszych” - Profilaktyka - KPP Ostrów Wlkp

Profilaktyka

Policjanci wyłonili „Najlepszego z najlepszych”

12 grudnia br. w Młodzieżowym Domu Kultury w Ostrowie Wielkopolskim odbyła się finałowa gala IV Turnieju Wiedzy o bezpieczeństwie „Najlepszy z najlepszych”, w którym wzięli udział uczniowie klas piątych. Do rywalizacji przystąpiło łącznie 56 szkół powiatu ostrowskiego.

Turniej Wiedzy o bezpieczeństwie „Najlepszy z najlepszych” przeprowadzany jest co roku przez policjantów ostrowskiej komendy. Głównym założeniem Turnieju jest podnoszenie poziomu wiedzy i świadomości uczniów klas piątych szkół podstawowych powiatu ostrowskiego w zakresie ogólnie pojętych zagadnień związanych z bezpieczeństwem, wiedzy o Policji oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Do IV edycji Turnieju zgłosiło się łącznie 56 szkół podstawowych powiatu ostrowskiego, z których w eliminacjach gminnych wyłoniono 10 osób z największą wiedzą dotyczącą bezpieczeństwa.

12 grudnia br. dzięki uprzejmości Pani Dyrektor Anny Drobniewskiej, IV finał Turnieju odbył się w Młodzieżowym Domu Kultury w Ostrowie Wielkopolskim. Szkoły biorące w nim udział uplasowały się na następujących miejscach:

I miejsce - Szkoła Podstawowa we Wtórku – Wojciech Łęgowski,

II miejsce - Szkoła Podstawowa w Radłowie – Oliwier Wawrzyniak,

III miejsce - Szkoła Podstawowa w Parczewie – Marcin Kwiatek,

IV miejsce - Szkoła Podstawowa nr 4 w Ostrowie Wielkopolskim – Jakub Setecki,

V miejsce - Szkoła Podstawowa nr 9 w Ostrowie Wielkopolskim – Malwina Linke,

VI miejsce - Szkoła Podstawowa nr 7 w Ostrowie Wielkopolskim – Mikołaj Małecki,

VII miejsce - Szkoła Podstawowa w Pawłowie – Dagmara Duczmal,

VIII miejsce - Szkoła Podstawowa w Nowych Skalmierzycach – Oskar Stasik,

IX miejsce - Szkoła Podstawowa w Uciechowie – Hanna Maciejewska,

X miejsce - Szkoła Podstawowa w Czarnymlesie – Mikołaj Cieśliński.

Nagrody oraz podziękowania wręczył uczestnikom p. o. Komendant Powiatowy Policji w Ostrowie Wielkopolskim mł. insp. Piotr Wilkowski, przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Ostrowie Wielkopolskim – Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Rafał Luciński oraz przedstawiciele współorganizatorów.

Podczas finałowej gali nie mogło też zabraknąć maskotki wielkopolskiej Policji – sierżanta Pyrka, który życzył uczestnikom powodzenia i zaprosił wszystkich do wspólnego pamiątkowego zdjęcia.