Zachowaj ostrożność na drodze - Policja Radzi - KPP Ostrów Wlkp

Policja Radzi

Zachowaj ostrożność na drodze

naszywka_rdPogoda za oknem jest zmienna, a najbliższe jej prognozy zapowiadają deszcze. Dlatego policjanci ostrowskiej komendy apelują o rozwagę na drodze!

Policjanci ostrowskiej komendy nieustannie apelują o zachowanie ostrożności i rozwagi na drodze, mimo tego nadal dochodzi do wielu niebezpiecznych sytuacji.

Wczoraj, w miejscowości Skalmierzyce doszło do zderzenia się Fiata Punto z pociągiem osobowym. W wyniku tego zdarzenia do szpitala trafiła 29-letnia kobieta kierująca fiatem oraz 7-miesięczne dziecko. Policjanci ustalają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Na drogach naszego powiatu dochodziło też do innych zdarzeń drogowych. W większości, przyczyną tych zdarzeń okazuje się być niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, nieprawidłowe wykonywanie manewrów czy nieustąpienie pierwszeństwa.

Jednym z czynników, które mogą doprowadzić do niebezpiecznych sytuacji na drodze są także niesprzyjające warunki atmosferyczne. Silne podmuchy wiatru i deszcze jakie utrzymują się nad naszym regionem, powinny być sygnałem dla wszystkich uczestników ruchu drogowego do zachowania wzmożonej czujności na drodze.

Przy obecnych warunkach na drodze znacznie wydłuża się droga hamowania i bardzo łatwo wpaść w poślizg. Zmniejszenie prędkości i zachowanie bezpiecznej odległości od poprzedzającego nas pojazdu, na pewno pozytywnie wpłynie na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Opr. st. post. Patrycja Lichtarowicz