Profilaktyka na obozie młodzieżowym - Dla szkół - KPP Ostrów Wlkp

Dla szkół

Profilaktyka na obozie młodzieżowym

dsc_2856_800x600Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim kolejny raz przeprowadzili prelekcję dla młodzieży uczestniczącej w obozie zorganizowanym przez Zespół Szkół Technicznych z Ostrowa Wielkopolskiego. Spotkanie policjantów z młodzieżą odbyło się na terenie obozu ZST w Boszkowie.

W ramach działań profilaktycznych, policjanci Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim uczestniczyli w trzech spotkaniach z młodzieżą, które odbyły się na terenie obozu Zespołu Szkół Technicznych z Ostrowa Wielkopolskiego w Boszkowie.

Łącznie, ponad 150 uczestników obozu letniego miało okazję uczestniczyć w zajęciach profilaktycznych z policjantami. Młodzież miała okazję porozmawiać z policjantami Zespołu ds. Nieletnich i Patologii - nadkom. Krzysztofem Kulą, st. post. Patrycją Lichtarowicz oraz sierż. Jackiem Szczepaniakiem, którzy przybliżyli im problematykę uzależnień oraz odpowiedzialności karnej. Podczas spotkania, obozowicze poznali także strukturę organizacyjną policji i dowiedzieli się jak zostać policjantem.

Kolejną atrakcją jaką przygotowali mundurowi były pokazy i zajęcia przeprowadzone przez ostrowską Grupę Realizacyjną. Umundurowani i uzbrojeni policjanci, przy pomocy pojazdu służbowego zaprezentowali młodzieży technikę obezwładniania i zatrzymywania groźnego przestępcy. Po krótkim pokazie, każdy z obozowiczów mógł wcielić się w rolę prawdziwego policjanta, przymierzyć kamizelkę kamienioodporną czy kask. Policjanci zorganizowali dla obozowiczów także prawdziwą bitwę - na szyszki - z wykorzystaniem prezentowanego sprzętu.

I choć wiedza teoretyczna jest ważna, to na młodzież czekały również zajęcia praktyczne. Obozowicze pod okiem asp. Grzegorza Kuroszczyka i st. post. Ewy Golińskiej wzięli udział w zajęciach z samoobrony. Krótka lekcja obezwładniania napastnika oraz elementy karate niewątpliwie spodobały się uczestnikom.

Ostatnią atrakcją dla młodzieży były zajęcia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Policjanci w składzie: st. post. Jakub Byzia, sierż. Marcin Ciupka oraz sierż. Łukasz Chądzyński pokazali obozowiczom jak zadbać o bezpieczeństwo własne i innych. Przypomnieli najważniejsze zagadnienia i zaprosili do praktycznych zajęć z wykorzystaniem fantoma.

Policjanci zakończyli serię spotkań profilaktycznych w Boszkowie, ale już szykują się do następnych zajęć z młodzieżą na terenie powiatu ostrowskiego.

Opr. st. post. Patrycja Lichtarowicz

{galeria}ObozBoszkowo2016{/galeria}