Policyjna profilaktyka na obozie młodzieżowym - Dla szkół - KPP Ostrów Wlkp

Dla szkół

Policyjna profilaktyka na obozie młodzieżowym

dsc_2377_800x600Policjanci ostrowskiej komendy odwiedzili uczestników obozu młodzieżowego w Boszkowie, zorganizowanego przez Zespół Szkół Technicznych z Ostrowa Wielkopolskiego. Mundurowi zapoznali obozowiczów z pracą policjanta, wyposażeniem służbowym oraz zaprosili do wspólnych ćwiczeń z samoobrony.

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim kładą duży nacisk na szerzenie działań profilaktycznych - zarówno wśród dzieci, młodzieży jak i osób starszych. Mundurowi prowadzą pogadanki profilaktyczne oraz uczestniczą w szeregu przedsięwzięć, dzięki czemu udaje się im być bliżej ostrowskiej społeczności. W okresie wakacyjnym organizowane są spotkania z półkolonistami, którzy spędzają czas w mieście i okolicach.

Tym razem, policjanci zostali zaproszeni przez dyrekcję Zespołu Szkół Technicznych z Ostrowa Wielkopolskiego, do wzięcia udziału w obozie młodzieżowym w Boszkowie. Mundurowi zaplanowali szereg atrakcji dla obozowiczów, dzięki czemu nikt nie miał prawa się nudzić.

Młodzież miała okazję porozmawiać z policjantem Zespołu ds. Nieletnich i Patologii - nadkom. Krzysztofem Kulą, który przybliżył im problematykę uzależnień oraz odpowiedzialności karnej. Podczas spotkania, obozowicze poznali także strukturę organizacyjną policji i dowiedzieli się jak zostać policjantem.

Kolejną atrakcją jaką przygotowali mundurowi był pokaz Grupy Realizacyjnej. Pięciu umundurowanych i uzbrojonych policjantów, przy pomocy pojazdu służbowego zaprezentowało technikę obezwładniania i zatrzymywania groźnego przestępcy. Po krótkim pokazie, każdy z obozowiczów mógł wcielić się w rolę prawdziwego policjanta, przymierzyć kamizelkę kamienioodporną czy kask.

I choć wiedza teoretyczna jest ważna, to na młodzież czekały również zajęcia praktyczne. Obozowicze pod okiem asp. Grzegorza Kuroszczyka i st. post. Ewy Golińskiej wzięli udział w zajęciach z samoobrony. Krótka lekcja obezwładniania napastnika oraz elementy karate niewątpliwie spodobały się uczestnikom.

Wszyscy zakończyli dzień z uśmiechem na twarzy. Okazało się, że po dniu spędzonym z policjantami, znalazło się kilka chętnych osób, które być może kiedyś dołączą do naszych szeregów.

Opr. st. post. Patrycja Lichtarowicz

 

{galeria}ObozZAPBoszkowo{/galeria}