Półfinały turnieju "Najlepszy z Najlepszych 2015" - Dla szkół - KPP Ostrów Wlkp

Dla szkół

Półfinały turnieju "Najlepszy z Najlepszych 2015"

dsc_4788_800x60030 listopada, zakończyły się półfinały II Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie pn. „Najlepszy z Najlepszych", zorganizowanego przez Komendę Powiatową Policji w Ostrowie Wielkopolskim. W tegorocznej rywalizacji udział wzięło 48 szkół podstawowych powiatu ostrowskiego. Uczniowie klas piątych, z ośmiu szkół podstawowych, zakwalifikowani zostali do udziału w uroczystym finale konkursu, który odbędzie się już w grudniu!

„Najlepszy z Najlepszych" to turniej organizowany co roku na terenie miasta Ostrowa Wielkopolskiego i przyległych gmin. Do uczestnictwa mogą przystąpić wszystkie chętne szkoły podstawowe z powiatu ostrowskiego. Turniej adresowany jest do uczniów klas piątych, a jego tematyka dotyczy wiedzy o pracy policjantów oraz struktury organizacyjnej Policji. Pojawiają się też pytania z zakresu bezpieczeństwa na drodze, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, znajomości numerów alarmowych czy przepisów prawa.

Organizatorem turnieju jest Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim, którą w szerokim zakresie wsparły lokalne samorządy - Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego oraz Wójtowie i Burmistrzowie gmin powiatu ostrowskiego.

W tym roku do II Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie przystąpiło 48 szkół. W drodze eliminacji szkolnych wybrano 48 najlepszych uczniów, którzy dostali się do drugiego etapu konkursu.

W drugim etapie turnieju, uczestnicy odpowiadali na pytania, zadawane przez policjanta prowadzącego konkurs. W sumie wyłoniono 10 zawodników, którzy już w grudniu zawalczą w finale o miano najlepszego w powiecie ostrowskim!

 

Zwycięzcy i uczestnicy etapów gminnych:

 

I. Miasto Ostrów Wielkopolski


1 miejsce - Mateusz Luciński (Szkoła Podstawowa nr 5)

Pozostali uczestnicy: Maciej Goliński (Szkoła Podstawowa nr 11), Zuzanna Urban (Szkoła Podstawowa nr 6), Jakub Banasiak (Szkoła Podstawowa nr 7), Zuzanna Fórmanek (Szkoła Podstawowa nr 4), Jakub Rataj (Szkoła Podstawowa nr 9), Damian Kędzia (Szkoła Podstawowa nr 1), Szymon Bartczak (Szkoła Podstawowa nr 13).


II. Gmina Nowe Skalmierzyce

1 miejsce - Milena Paluszkiewicz (Szkoła Podstawowa w Gostyczynie)

Pozostali uczestnicy: Antoni Ławniczak (Szkoła Podstawowa w Skalmierzycach), Wiktor Bogacki (Szkoła Podstawowa w Droszewie), Katarzyna Jarantowska (Szkoła Podstawowa w Kotowiecku), Jakub Zębski (Szkoła Podstawowa w Biskupicach), Oliwia Klar (Szkoła Podstawowa w Nowych Skalmierzycach), Agata Zych (Szkoła Podstawowa w Ociążu).


III. Gmina Sieroszewice

1 miejsce- Agnieszka Wróbel (Szkoła Podstawowa w Strzyżewie)

Pozostali uczestnicy: Julia Bartoszek (Szkoła Podstawowa w Sieroszewicach), Jakub Kołek (Szkoła Podstawowa w Masanowie), Oliwia Derdas (Szkoła Podstawowa w Ołoboku), Milena Miś (Szkoła Podstawowa w Zamościu), Amelia Ratajczyk (Szkoła Podstawowa w Parczewie), Mateusz Piaskowski (Zespół Szkół w Wielowsi).


IV. Gmina Odolanów

1 miejsce - Wiktoria Wewiór (Szkoła Podstawowa w Hucie)

Pozostali uczestnicy: Wiktoria Stefaniak (Szkoła Podstawowa w Tarchałach Wielkich), Monika Bolach (Szkoła Podstawowa w Odolanowie), Kacper Kaczmarek (Szkoła Podstawowa w Nabyszycach).


V. Gmina Przygodzice

1 miejsce - Agata Szymanowska (Zespół Szkół w Dębnicy)

Pozostali uczestnicy: Bartosz Pawłowski (Zespół Szkół w Wysocku Małym), Dawid Fabiś (Szkoła Podstawowa w Czarnym Lesie), Mateusz Zadrożny (Szkoła Podstawowa w Przygodzicach), Filip Japiński (Szkoła Podstawowa w Przygodziczkach), Karol Pacyna (Zespół Szkół w Chynowej).


VI. Gmina Sośnie

1 miejsce - Kacper Woźniak (Zespół Szkół w Pawłowie)

Pozostali uczestnicy: Kinga Chromińska (Zespół Szkół w Cieszynie), Maciej Kwiatkowski (Szkoła Podstawowa w Sośniach), Wiktoria Kurowska (Szkoła Podstawowa w Granowcu).


VII. Gmina Raszków

1 miejsce - Kacper Zieliński (Szkoła Podstawowa w Bieganinie)

Pozostali uczestnicy: Kacper Winiarski (Szkoła Podstawowa w Jankowie Zaleśnym), Kamil Kaczor (Zespół Szkół w Korytnicy), Oliwia Bazak (Szkoła Podstawowa w Ligocie), Michał Błaszczyk (Szkoła Podstawowa w Raszkowie), Kinga Zdanowicz (Szkoła Podstawowa w Radłowie).


VII. Gmina Ostrów Wielkopolski

1 miejsce - Wojciech Baraniak (Szkoła Podstawowa w Topoli Małej)

Pozostali uczestnicy: Filip Kaczmarek (Szkoła Podstawowa w Szczurach), Julia Lisik (Szkoła Podstawowa w Łąkocinach), Jagoda Wróbel (Szkoła Podstawowa w Lamkach), Adam Marciszak (Szkoła Podstawowa w Daniszynie), Wiktoria Wolniaszczyk (Szkoła Podstawowa w Gorzycach Wielkich).

 

Wszystkim serdecznie gratulujemy uczestnictwa w półfinałach, a za finalistów trzymamy już kciuki. Powodzenia!

 

Z up.opr. st.post. Patrycja Lichtarowicz

 

{galeria}najlepszy2015{/galeria}