Policja na Ogólnopolskim Tygodniu Kariery - Dla szkół - KPP Ostrów Wlkp

Dla szkół

Policja na Ogólnopolskim Tygodniu Kariery

dsc_2966_800x600Wczoraj, w sali widowiskowej Młodzieżowego Domu Kultury w Ostrowie Wielkopolskim odbyło się spotkanie policjantów z uczniami trzecich klas gimnazjów, zorganizowane w związku z Ogólnopolskim Tygodniem Kariery. Tematem spotkania były zasady rekrutacji, postępowanie kwalifikacyjne, praktyki studenckie oraz praca w policji.

Młodzież ostatnich klas gimnazjalnych, zainteresowana zawodem policjanta miała wczoraj okazję usłyszeć jak wygląda postępowanie kwalifikacyjne podczas przyjęcia do służby, jakie są zasady rekrutacji, gdzie znajdują się szkoły policyjne, jak długo trwa kurs podstawowy policjanta, co zrobić aby odbyć praktyki studenckie w ostrowskiej komendzie, jak wygląda droga zawodowa policjanta oraz gdzie znaleźć odpowiednie dokumenty.

Wystąpienie policjantki połączone zostało z prezentacją klas mundurowych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Centrum Kształcenia Ustawicznego z Przygodzic. Uczniowie zaprezentowali techniki kajdankowania, obezwładniania osoby, pady oraz techniki korzystania z pałki służbowej. Przedstawili również materiał filmowy z obozu integracyjno-edukacyjnego uczniów ich szkoły, który odbył się w tym roku na terenie ośrodka wypoczynkowego Piaski - Szczygliczka.

Celem Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery jest inspirowanie ogólnopolskich i lokalnych inicjatyw na rzecz rozwoju poradnictwa zawodowego - wspierania edukacji, zawodu, pracy i kariery. Całość wczorajszego spotkania miała zachęcić młodych ludzi do poszerzania swoich pasji, uświadomienia im jak wygląda wybrana przez nich droga zawodowa oraz co zrobić aby skrupulatnie ją realizować.

Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu ogłosił najbliższy nabór dla kandydatów do służby w Policji na 2.12.2015 r. oraz 30.12.2015 r. Łącznie, do końca roku, wielkopolska policja planuje przyjąć w swoje szeregi 127 osób.

{galeria}ogolnopolskitydzienkarieryMDK{/galeria}