X Przystanek PaT na Stadionie Narodowym - PaT - KPP Ostrów Wlkp

X Przystanek PaT na Stadionie Narodowym

p1050901_640x42811 000 osób wzięło udział w Gali Finałowej z okazji X-lecia Przystanku PaT. Muzyka, śpiew, taniec, spektakle jednym słowem pasja opanowała Stadion Narodowy w Warszawie. Wśród tak dużej publiczności niemal 200 osobową grupę stanowiła młodzież z powiatu ostrowskiego., która pojechała do Warszawy z pedagogami i policjantami ostrowskiej komendy.

X Przystanek PaT gościł w tym roku na Stadionie Narodowym w Warszawie. Mowa o Gali Jubileuszowej 10-lecia PaT. Nim jednak Przystanek się rozpoczął formalności musiało stać się zadość. Mowa o dźwiękach gongu, który tym razem zabrzmiał dziesięciokrotnie. Jako pierwsza w gong uderzyła Aleksandra Nizio, która wykonała pierwszy utwór podczas gali finałowej „Dziwny jest ten świat" Czesława Niemena. Dziesiąte uderzenie było dziełem Komendanta Głównego Policji nadinsp. Krzysztofa Gajewskiego.

Po tym uderzeniu nastąpiło prawdziwe szaleństwo z udziałem 11 000 osób zgromadzonych na Stadionie Narodowym. Zabrzmiał Hymn programu PaT, po czym scena została opanowana przez Roberta Osama i jego zespół wokalny. Swoją obecnością i dźwiękami Galę Jubileuszową 10- lecia PaT uświetniła Orkiestra Reprezentacyjna Policji. Następnie na scenie pojawiły się kolejni instruktorzy, którzy od lat towarzyszą PaTowiczom. Wśród nich byli Branko Bielopotocky (Hip-Hop), Sylwia Socha (Zumba), Marta Schuberg, Ricardo Marques (Capoeira), Sophie Kobus (Sama Brazylijska), Roman Holc (Warsztaty teatralno-lalkarskie).

Wśród 11 tysięcznej publiczności, jedną z najliczniejszych grup stanowiła grupa z Wielkopolski, w skład której wchodziła także niemal 200 osobowa grupa młodzieży z powiatu ostrowskiego. Nie zabrakło też młodzieży uczącej się w klasach mundurowych Zespołu Szkół Ekonomicznych w Ostrowie Wlkp. oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych CKU w Przygodzicach. Wśród przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wlkp. znaleźli się kom. Krzysztof Kula i st.post. Małgorzata Łusiak z Wydziału Prewencji.

Na X Przystanku nie mogło zabraknąć ostrowskiej grupy PaT "Uzależnieni od Teatru". Ich obecność była tym bardziej zaznaczona, że podczas uroczystej gali odbyła się prapremiera filmu profilaktycznego poświęconego dopalaczom, który powstał z inicjatywy ostrowskiej grupy PaT.

Gala Finałowa była także swego rodzaju retrospekcją. Szef akcji insp. Grzegorz Jach w studiu prowadził rozmowy z udziałem młodzieży, ministrów, samorządowców, artystów, sportowców, mundurowych, wracając do wcześniejszych Przystanków. Podczas pierwszego studia Komendant Główny Policji kierując słowa do PaTowiczów powiedział, że dają oni przykład swoim rówieśnikom, że stanowią prawdziwy potencjał do działania. Na scenie pojawił się również Piotr Polk z serialu „Ojciec Mateusz". Wyemitowano m.in. scenę z serialu podczas, której wcielając się w rolę komendanta, aktor mówił o programie Profilaktyka a Ty. Skoro Przystanek PaT odbywa się na Stadionie Narodowym nie mogło zabraknąć także prawdziwego mistrza sportu. Ze złotym medalem olimpijskim z Soczi do młodzieży przemówił Zbigniew Bródka.

Kolejną częścią programu był koncert ikony PaT Jarosława Chojnackiego, po którym insp. Grzegorz Jach na scenę zaprosił sztab akcji dziękując poszczególnym osobom za lata praca na rzecz Społeczności PaT. Na zakończenie Gali po raz drugi w historii akcji odbył się spektakl laserowo-multimedialny z „Laser Violin Show" z okazji 10-lecia PaT.

Już po północy odbył się koncert gwiazdy Gali X Przystanku Grzegorza Hyżego. Mogliśmy usłyszeć m. in. takie przeboje jak „Pusty dom", „Wstaje" oraz „Na chwilę". Po godzinie 3:00 rozpoczęło się KINO profilaktyczne PaT. PaTowiczów na dobre rozbudziła pierwsza podczas X Przystanku PaT Belgijka, którą na płycie Stadionu Narodowego zatańczyli PaTowicze. Kolejne godziny Przystanku rozegrały się na placach i ulicach Warszawy.

Drugiego dnia uczestnicy przystanku PaT spotkali się z Rzecznikiem Praw Dziecka Markiem Michalakiem przy pomniku Janusza Korczaka w Parku Świętokrzyskim. Następnie udali się na Plac Piłsudskiego, gdzie odbył się wiec patriotyczny. Na płycie Grobu Nieznanego Żołnierza złożono wieniec.

Tekst: st.asp. Sylwester Marczak - rzecznik prasowy X Przystanku PaT/ asp. szt. Artur Kurczaba

{galeria}xpat{/galeria}