Ostrowska Grupa PaT reprezentowała nasze miasto w Koninie - PaT - KPP Ostrów Wlkp

Ostrowska Grupa PaT reprezentowała nasze miasto w Koninie

konin1W środę 6 listopada 2013 roku ostrowski lider PaT wraz z młodzieżą z grupy „Uzależnieni od Teatru" reprezentowali miasto Ostrów Wielkopolski na konferencji profilaktycznej zorganizowanej przez Komendę Miejską Policji w Koninie.

W Ostrowie Wielkopolskim realizowany jest program Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty", który ma na celu promowanie życia wolnego od uzależnień i przemocy. Dziewczyny wraz z liderem PaT podzieliły się doświadczeniami z zakresu tworzenia i funkcjonowania grupy młodzieżowej na terenie naszego miasta. Krótka prezentacja przerodziła się w bogatą dyskusję, podczas której goście przybyli na konferencję, zadawali dziesiątki pytań dotyczących całego programu. Jednak największe brawa zebrały nasze drogie nastolatki (Dominika Muszyńska i Barbara Sadowska), które opowiedziały, dlaczego trafiły do grupy „Uzależnieni od Teatru" i co im to daje. Dziewczyny są żywym przykładem tego, że realizacja takich programów jest bardzo potrzebna z uwagi przede wszystkim na pokusy i wymagania dzisiejszego świata.

Ostrowska Grupa PaT składa serdeczne podziękowania podkom. Kindze Fechner - Wojciechowskiej i mł. asp. Szymonowi Witczakowi z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu za wszelką pomoc
 
Tekst: Anna Głodek
 
konin1