Niedzielne sprzątanie lasu - Policja inaczej - KPP Ostrów Wlkp

Policja inaczej

Niedzielne sprzątanie lasu

p1070910_800x600W niedzielę ostrowscy policjanci, emeryci policyjni, strażacy i nauczyciele wspólnie uczestniczyli w corocznym sprzątaniu lasu na terenie Nadleśnictwa Antonin. Pożyteczna akcja zakończyła się tradycyjnym ogniskiem.

Zaśmiecanie lasu to bardzo poważny problem społeczny, zdarza się to zarówno kierującym samochodami, przejeżdżającymi przez las, jak również wypoczywającym na łonie natury turystom, którzy w taki sposób „dziękują" przyrodzie za miło spędzony wśród drzew czas.

Na pomoc środowisku naturalnemu co roku spieszą członkowie Koła PTTK „Mila" przy Zarządzie Terenowym NSZZ Policjantów Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim wraz z rodzinami. Policjanci, policyjni emeryci, strażacy i nauczyciele aktywnie spędzali niedzielne przedpołudnie. Na terenie lasów Nadleśnictwa Antonin przeprowadzono akcję sprzątania lasu. W akcji brali udział nie tylko dorośli, ale również dzieci, które ochoczo pomagały starszym w wyszukiwaniu porzuconych na terenach kompleksu leśnego śmieci.

Po zakończonym sprzątaniu wyznaczonych odcinków wszyscy zebrali się na terenie siedziby Nadleśnictwa, gdzie czekało na nich przygotowane już ognisko i odpoczynek z pieczoną kiełbaską. Wszyscy uczestnicy akcji byli bardzo zadowoleni z udanego, niedzielnego wypadu. Zapraszamy na kolejną wspólną turystyczną imprezę.


Opracował: nadkom. Krzysztof Kula

 

{galeria}Niedzielne sprzatanie lasu{/galeria}