Mundurowi oddawali krew - DLA POLICJANTÓW - KPP Ostrów Wlkp

DLA POLICJANTÓW

Mundurowi oddawali krew

sam_2294Wczoraj w Zespole Szkół Muzycznych im. Krzysztofa Komedy - Trzcińskiego w Ostrowie Wielkopolskim odbyła się akcja poboru krwi, której organizatorem był Klub Honorowych Dawców Krwi przy Komendzie Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim. Podczas akcji zebrano ponad 13 litrów krwi.

Akcja zorganizowana przez policjantów z Klubu Honorowych Dawców Krwi przy Komendzie Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim, była częścią ogólnopolskiej akcji poboru krwi służb mundurowych. Krew oddawali policjanci, strażnicy miejscy i funkcjonariusze aresztu śledczego. Nie była to jednak zamknięta akcja. Krew oddawali także honorowi dawcy, którzy na co dzień nie są związani ze służbami mundurowymi.

Oprócz popularyzacji honorowego krwiodawstwa, akcja miała również na celu  propagowaniem tradycji wiernej służby Ojczyźnie. W ten sposób służby mundurowe chciały uczcić zbliżające się święto odzyskania niepodległości i podkreślić, że funkcjonariusze są w każdych warunkach gotowi nieść pomoc, a także ratować ludzkie życie.

Honorowe oddawanie krwi połączone zostało z występem chóru działającego przy Zespole Szkół Muzycznych w Ostrowie Wielkopolskim, który w przedstawieniu poetycko - muzycznym wykonywał pieśni patriotyczne.

W akcji honorowego poboru krwi, udział wzięło ponad 30 osób, dzięki którym zebrano ponad 13 litrów tego najcenniejszego daru życia, jakim jest krew.

{galeria}hdkmuzyka{/galeria}