Odpowie za kradzież z ubiegłego roku - Aktualności - KPP Ostrów Wlkp

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za kradzież z ubiegłego roku

Data publikacji 26.02.2016

kajdanki_aktaZa przestępstwo kradzieży odpowie 33-letni mężczyzna zatrzymany przez funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego ostrowskiej komendy. Mężczyzna w marcu ubiegłego roku skradł miedziane przewody i rurki w jednej z firm na terenie Ostrowa Wielkopolskiego. Pokrzywdzona wyceniła straty na kwotę 700 złotych.

Do kradzieży doszło w marcu ubiegłego roku w jednej z firm na terenie Ostrowa Wielkopolskiego. Z relacji zgłaszającej wynikało, że z ogrodzonego placu skradziono miedziane rurki i przewody. Policjanci w rozmowie ze zgłaszającą ustalili okoliczności ujawnienia przestępstwa oraz szacunkową wartość strat. Pokrzywdzona złożyła zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa.

Analizując zebrany w sprawie materiał oraz bazując na poczynionych ustaleniach operacyjnych policjanci wytypowali potencjalnego sprawcę kradzieży.

Podejrzewany o kradzież mężczyzna został zatrzymany wczoraj przez funkcjonariuszy z Wydziału Kryminalnego. Okazało się, że to 33-letni mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego. Ostrowianin przyznał się policjantom do kradzieży, jak tłumaczył skradzione mienie sprzedał na jednym ze skupów złomu za kwotę ok. 700 złotych.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty w tej sprawie. Teraz odpowie przed sądem. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 5 lat więzienia.