Uciekał przed policjantami i wjechał do rowu - Aktualności - KPP Ostrów Wlkp

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uciekał przed policjantami i wjechał do rowu

Data publikacji 25.02.2016

wrdWczoraj, w miejscowości Ligota, kierujący osobowym fiatem nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Policjanci natychmiast podjęli pościg, podczas którego kierujący stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. Policjanci mieli przypuszczenie, że mężczyzna w tym dniu mógł spożywać alkohol. Na dodatek okazało się, że posiada cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Grozi mu teraz do 2 lat więzienia.

Wczoraj, 24 lutego w miejscowości Ligota, kierujący osobowym fiatem nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Policjanci Komisariatu Policji w Ostrowie Wielkopolskim podjęli za nim pościg. Mężczyzna wjechał w dukt leśni i uciekał w kierunku miejscowości Koźmin. W trakcie ucieczki staranował zamkniętą metalową barierę drogową, po czym stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu.

Policjanci udzielili pierwszej pomocy 55-latkowi. Na miejsce została też wezwana karetka pogotowia.

Mundurowi mieli przypuszczenie, że 55-letni mężczyzna może znajdować się pod wpływem alkoholu, dlatego pobrano od niego krew do specjalistycznych badań. W trakcie dalszej kontroli policjanci ujawnili, że kierujący posiada cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami, wcześniej natomiast posiadał też sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wszystkich kategorii.

Ponadto, o wczorajszej kontroli policjanci musieli też zawiadomić Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny, ponieważ 55-letni kierujący nie posiadał aktualnej polisy OC.

Za jazdę pomimo cofniętych uprawnień do kierowania pojazdami, mężczyźnie grozi teraz do 2 lat pozbawienia wolności.


Opr. st. post. Patrycja Lichtarowicz