Ostrowscy policjanci rozmawiali z młodzieżą o dopalaczach - Aktualności - KPP Ostrów Wlkp

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ostrowscy policjanci rozmawiali z młodzieżą o dopalaczach

Data publikacji 25.02.2016

img_2322_800x600Policjanci ostrowskiej jednostki wraz z przedstawicielami Sanepidu spotkali się z młodzieżą z 15-4 Hufca Pracy w Ostrowie Wielkopolskim w ramach wielkopolskiego programu profilaktycznego „Dopalacze niszczą życie". Policjanci uświadamiali uczniom jak niebezpieczne może być zażywanie dopalaczy. Młodzież dowiedziała się czym są nowe dopalacze i jakie zagrożenie niesie za sobą ich zażywanie.

 


W miniony wtorek, 24 lutego funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim nadkom. Krzysztof Kula oraz przedstawiciele Sanepidu spotkali się z młodzieżą z Hufca Pracy. Policjant ostrowskiej komendy przedstawił zgromadzonym problematykę i zjawisko dopalaczy.

Podczas spotkania młodzież dowiedziała się czym są nowe narkotyki, jakie są skutki ich zażywania oraz jakie są konsekwencje prawne wynikające z posiadania przy sobie narkotyków.

Policjant prosił młodzież, by wspierała się wzajemnie w trudnych chwilach. Mówił też o profilaktyce rówieśniczej.

Spotkanie z nadkom. Krzysztofem Kulą uświadomiło wszystkim zgromadzonym, jak ważna jest wiedza na temat problemu dopalaczy. Istotnym jest, aby młodzież miała świadomość, że dopalacze to - wbrew umieszczonym napisom na opakowaniu - nie jest wyrób kolekcjonerski, ale narkotyk działający tak samo jak inne środki psychotropowe.

Opr. st. post. Patrycja Lichtarowicz

 

{galeria}Hufiec15-4{/galeria}