Chcieli oszukać na policjanta - na szczęście nie udało się - Aktualności - KPP Ostrów Wlkp

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Chcieli oszukać na policjanta - na szczęście nie udało się

Data publikacji 25.02.2016

wnuczekCiociu chcę do ciebie przyjechać, ale jaki numer..." to słowa jakie usłyszała wczoraj jedna z mieszkanek Ostrowa Wielkopolskiego po odebraniu telefonu. Chwilę później telefon zadzwonił ponownie. Tym razem nieznajomy mężczyzna podawał się za policjanta CBŚ i prosił kobietę o współpracę. Policja kolejny raz apeluje - uważajmy na oszustów podających się za policjantów!

Wczoraj, do jednej z mieszkanek Ostrowa Wielkopolskiego zadzwonił mężczyzna, który zwrócił się do niej słowami: „Ciociu chcę do ciebie przyjechać, ale jaki numer...". Kiedy kobieta poprosiła rozmówcę, żeby się przedstawił - ten się rozłączył.

Chwilę później telefon 67-latki znów zadzwonił. Tym razem, w słuchawce telefonu usłyszała inny męski głos. Mężczyzna przedstawił się z imienia i nazwiska oraz podał swój numer legitymacji służbowej. Dodał również, że jest policjantem Centralnego Biura Śledczego z Ostrowa Wielkopolskiego.

Rozmówca miał pretensje do kobiety kiedy zauważył, że ta nie chce wykonywać jego poleceń. Kobieta nie dała się jednak oszukać. Świadoma zagrożeń wynikających z oszustw „na policjanta" odłożyła słuchawkę i powiadomiła policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

Tym razem historia miała swój szczęśliwy finał i oszustom nie udało się wyłudzić od kobiety żadnych pieniędzy.

Policja apeluje do wszystkich mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego o zachowanie ostrożności w rozmowach telefonicznych z nieznajomymi. Uświadamiajmy nasze babcie i dziadków o zagrożeniach jakie mogą ich dotyczyć. Przestrzegajmy przez fałszywymi wnuczkami czy policjantami. Pamiętajmy, że policjanci nigdy nie poproszą o przekazanie żadnej sumy pieniędzy!


Opr. st. post. Patrycja Lichtarowicz