Pijany złodziej - Aktualności - KPP Ostrów Wlkp

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany złodziej

Data publikacji 30.01.2014

kajdanySprawcę kradzieży pieniędzy i artykułów spożywczych, zatrzymali policjanci z Posterunku Policji w Ostrowie Wielkopolskich. Mężczyzna dokonał kradzieży w sklepie na terenie jednej ze stacji paliw. Teraz może mu grozić 5 lat więzienia.

W minioną sobotę do sklepu jednej ze stacji paliw na terenie gm. Ostrów Wielkopolski, przyszedł na zakupy mężczyzna. Okazało się jednak, że czynność zakupów jest przez niego interpretowana zdecydowanie inaczej. Wykorzystując chwilowe wyjście pracownika na zaplecze, mężczyzna ukradł alkohol, papierosy i pieniądze w kwocie około 400 złotych.

Złodziej nie cieszył się długo wolnością. Kilka godzin później policjanci z Posterunku Policji w Ostrowie Wielkopolskim, przeglądając zapisy monitoringu, bez trudu rozpoznali sprawcę kradzieży. 35-letni mężczyzna w chwili zatrzymania był kompletnie pijany, miał prawie 3 promile alkoholu. Trafił do policyjnego aresztu, gdzie musiał wytrzeźwieć.

35-latek był znany miejscowym stróżom prawa z wcześniejszych kradzieży. Po wytrzeźwieniu wyjaśniał policjantom, że niewiele pamięta, gdyż idąc do sklepu był już mocno pijany i prawdopodobnie wypił również skradziony alkohol.

Przestępstwo, którego się dopuścił jest zagrożone karą do 5 lat więzienia.