Skradzione słupki trafiły na złom - Aktualności - KPP Ostrów Wlkp

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Skradzione słupki trafiły na złom

Data publikacji 28.01.2014

pol111Ostrowscy kryminalni ustalili sprawców kradzieży metalowych słupków, do której doszło w ubiegłym tygodniu na ulicy Brzozowej. Złodzieje skradzione mienie sprzedali na złom. Teraz wspólnie odpowiedzą przed sądem za dokonanie kradzieży.

W ubiegłym tygodniu policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży dziewięciu metalowych słupków do zapór drogowych, które ogradzały wykop na rogu ulicy Brzozowej i Wrocławskiej. Wartość każdego ze słupków wyceniono na 50 złotych.

Policjanci Wydziału Kryminalnego, który wykonywali czynności w tej sprawie ustalili, że skradzione słupki trafiły do skupu złomu, i jednocześnie wytypowali sprawców kradzieży. Ich ustalenia wskazywały, że kradzieży dokonało dwóch mieszkańców naszego miasta, w wieku 28 i 26 lat, znanych już wcześniej Policji z dokonywania podobnych czynów. Obaj zostali w tym samym dniu zatrzymani.

Policjanci odzyskali całość skradzionego mienia i zwrócili je właścicielowi. Jak ustalono warte 450 złotych metalowe elementy złodzieje sprzedali na złom za nieco ponad 50 złotych.

Zatrzymani podejrzani usłyszeli zarzuty dokonania kradzieży i odpowiedzą za nią przed sądem. Za przestępstwo to grozi kara pozbawienia wolności nawet do lat 5.