Nieletni złodzieje rowerów - Aktualności - KPP Ostrów Wlkp

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nieletni złodzieje rowerów

Data publikacji 27.01.2014

krataDzielnicowi z Komisariatu Policji w Odolanowie odzyskali cztery skradzione rowery, których łączna wartość wyniosła ponad 1 700 złotych. Policjanci ustalili i zatrzymali także dwóch nieletnich sprawców tych kradzieży. Nieletni ze swojego postępowania będą musieli tłumaczyć się przed sędzią rodzinnym.

Do Komisariatu Policji w Odolanowie, w połowie stycznia tego roku, wpłynęły cztery zawiadomienia o kradzieży rowerów. Trzy z nich miały miejsce tego samego dnia. Każdy ze skradzionych rowerów był wartości ponad 400 złotych.

Sprawą kradzieży zajęli się odolanowscy dzielnicowi, znający dobrze lokalne środowisko przestępcze. Na efekty ich pracy nie trzeba było długo czekać. Dwa dni po ostatniej kradzieży sprawcy zostali zatrzymani. Cztery skradzione przez nich rowery policjanci odzyskali przekazując ich właścicielom.

Złodziejami okazali się dwaj nieletni mieszkańcy gm. Odolanów w wieku 14 i 15 lat. Młodszy z nich wyjaśniał policjantom, że kradł gdyż nie mógł się oprzeć widząc stojący rower. Chłopak był już wcześniej notowany w policyjnych rejestrach za kradzieże. Młodzieńcy skradzione rowery planowali sprzedać, lecz nie znaleźli chętnych. Ostatecznie rowery zabezpieczyli policjanci.

Jak wykazało policyjne dochodzenie, 14-latek skradł trzy rowery, a jego starszy kolega jeden. Za czyny karalne, których się dopuścili, będą odpowiadać przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich w Ostrowie Wielkopolskim.