Niszczył samochody - Aktualności - KPP Ostrów Wlkp

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Niszczył samochody

Data publikacji 29.12.2011

polPolicjanci ostrowskiej „patrolówki" zatrzymali 19-letniego ostrowianina, który w poniedziałek wieczorem uszkodził w centrum miasta 9 samochodów. Straty sięgnęły kilku tysięcy złotych.

W poniedziałek wieczorem dyżurny ostrowskiej komendy odebrał zgłoszenie o mężczyźnie, najprawdopodobniej nietrzeźwym, który niszczy samochody w centrum miasta. Na miejsce udały się policyjne patrole. Załoga jednego z nich zatrzymała wandala na gorącym uczynku. Policjanci ustalili, że młody człowiek, idąc ulicami: Konopnickiej, Raszkowską, Starotargową i Wolności kopał w lusterka zaparkowanych przy tych ulicach samochodów. W ten sposób uszkodził 9 pojazdów.

Policjanci nadal docierają do kolejnych pokrzywdzonych, ustalane są nadal poniesione przez nich straty, jednak wiadomo, że sięgnęły one już łącznie kilku tysięcy złotych.

19-latek, z uwagi na to, że w organizmie miał prawie półtora promila alkoholu, trafił do policyjnej izby zatrzymań. Nazajutrz usłyszał zarzuty dokonania chuligańskiego uszkodzenia mienia. Grozi mu za to kara nawet do 5 lat więzienia.