Okradziono starszych ludzi - Aktualności - KPP Ostrów Wlkp

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Okradziono starszych ludzi

Data publikacji 13.12.2011

pol112W piątek, w miejscowości Korytnica, nieznane osoby, pod pozorem sprzedaży odzieży okradły starszych ludzi z biżuterii wartości około 10.000 złotych. Policja ostrzega przed domowymi złodziejami.

W piątek, około godziny 12:50, w miejscowości Korytnica, nieznane osoby okradły starszych ludzi. Jak ustalili policjanci, czterech nieznanych sprawców weszło do domu starszego państwa pod pozorem sprzedaży odzieży. Oszuści w różny sposób odwracali ich uwagę, między innymi prosząc o napełnienie butelek wodą, pytając o możliwość kupienia drutu. W tym czasie jeden ze złodziei przeszukiwał pomieszczenia domu. W ten sposób sprawcy skradli złotą biżuterię łącznej wartości około 10.000 zł.

Policja przypomina o zachowaniu ostrożności podczas wpuszczania osób obcych do domu. Wszelkie transakcje, jeżeli już naprawdę chcemy ich dokonać, powinny być zawierane w takim pomieszczeniu, w którym możemy bezpiecznie przyjąć gości i jesteśmy w stanie nad nimi sprawować wzrokową kontrolę. Pod żadnym pozorem nie dajmy się skłonić do opuszczenia pomieszczenia i pozostawienia w nim osób obcych samych. Upewnijmy się, że poza osobami, z którymi rozmawiamy nie ma innych osób, które mogłyby niepostrzeżenie przedostać się do mieszkania. W czasie wizyty obcych miejmy pod kontrolą drzwi wejściowe.

O wszelkich podejrzeniach czy osobach, które krążą po naszej okolicy, oferując różnego rodzaju towary informujmy natychmiast policję. Legitymowanie nie zrobi nikomu krzywdy, a policjanci upewnią się, co do tożsamości osób, które mogą okazać się osobami nieuczciwymi.