Działania KASKADA w Wielkopolsce - Aktualności - KPP Ostrów Wlkp

Aktualności

Działania KASKADA w Wielkopolsce

Data publikacji 15.05.2020

Wielkopolscy policjanci prowadzili działania kontrolno-pomiarowe pod kryptonimem "Kaskada". Policyjne patrole na terenie całego województwa kontrolowały przede wszystkim prędkość i stan trzeźwości kierowców. Głównym celem działań było ograniczenie liczby wypadków i kolizji na drogach. Podczas jednodniowej akcji ostrowscy policjanci skontrolowali 132 pojazdy. Łącznie, ujawnili 78 wykroczeń związanych z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości. Dwóch kierowców straciło prawa jazdy w związku z przekroczeniem prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym.

14 maja br. wielkopolscy policjanci kontrolowali na terenie województwa kierowców pod kątem przestrzegania przepisów prawa. Podczas akcji policjanci wykorzystywali ręczne mierniki prędkości. Policjanci kontrolowali również stan trzeźwości kierujących. W wyniku przeprowadzonych działań policjanci ujawnili 995 wykroczeń dotyczących przekroczenia prędkości. 24 kierowców, którzy przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym o więcej niż 50km/h, straciło wczoraj swoje prawo jazdy.

Natomiast na terenie miasta i powiatu ostrowskiego policjanci skontrolowali 132 pojazdy. Łącznie, ujawnili 78 wykroczeń związanych z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości. Dwóch kierowców straciło prawa jazdy w związku z przekroczeniem prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym. Policjanci zatrzymali też 11 dowodów rejestracyjnych.

Nadmierna prędkość, brawura oraz łamanie przepisów ruchu drogowego to nadal główne przyczyny najtragiczniejszych wypadków. Wczorajsze działania miały na celu zdyscyplinowanie kierowców i ograniczenie takich zdarzeń.

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi z przepisami, w przypadku rażącego przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym (powyżej 50 km/h), policjant obligatoryjnie zatrzymuje kierowcy prawo jazdy i przesyła je do starosty, który wydaje decyzję administracyjną o zatrzymaniu tego dokumentu na 3 miesiące.

Apelujemy do kierujących o rozwagę. Jedźmy ostrożnie, przestrzegając przepisów, z prędkością dostosowaną do warunków panujących na drodze. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależy przede wszystkim od samych kierowców – od ich rozwagi, umiejętności przewidywania zagrożeń i szacunku dla innych kierowców. Pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, w tym o zapinaniu pasów oraz właściwym zabezpieczeniu przewożonych dzieci. Życie i zdrowie, które w ten sposób chronimy, są bezcenne.